Komunisté jsou připraveni podpořit menšinovou vládu ČSSD, tvrdí Kováčik

25.07.2013 8:40 | Zprávy

Předseda poslaneckého klubu KSČM Pavel Kováčik za svoji stranu uvedl, že se její poslanci ještě nerozhodli, zda podpoří vládu Jiřího Rusnoka. Uvažovat se dá prý ale o tom, že by v druhém pokusu byli komunisté ochotni podržet menšinovou vládu ČSSD.

Komunisté jsou připraveni podpořit menšinovou vládu ČSSD, tvrdí Kováčik
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Kováčik

Kováčik v rozhovoru pro server Prvnízprávy.cz poznamenal, že jakákoli vláda, která bude následovat po kabinetu Petra Nečase (ODS), bude v každém případě lepší. "Společně se sociální demokracií jsme v tomto volebním období několikrát usilovali o vyslovení nedůvěry Nečasově vládě," dodal šéf komunistických poslanců.

Lídr ČSSD Bohuslav Sobotka v rozhovoru pro server Aktuálně.cz uvedl, že vláda Jiřího Rusnoka je "šidítkem na levicového voliče", protože kvůli nedostatečné podpoře ve sněmovně stejně nebude schopna změnit pravicovými kabinety zavedené zákony. S tím Kováčik souhlasí, upozornil ale, že diskuse v jeho straně stále probíhá.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: adr

volby

Dobrý den, zajímalo by mě, zda si jako většina politiků koalice SPOLU myslíte, že kdo vás nevolil, není demokrat a je buď proruský, nácek apod.? Nemyslíte, že je na čase skončit s těmito věčnými nálepkami a urážkami nebo naštvete ještě víc lidí a další volby prohrajete ještě víc? Ptám se vás, protož...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Na podzim selže ofenzíva Ukrajiny. Zelenskyj padne a bude konec. Nový odhad

7:53 Na podzim selže ofenzíva Ukrajiny. Zelenskyj padne a bude konec. Nový odhad

Začínají se objevovat indicie ohledně konce konfliktu na Ukrajině. Putin dle svých slov věří, že na …