Komunisté, líní medvědi přežraní kšeftíky, spolupracují s VV

15.02.2011 10:53 | Zprávy

KSČM je přežitek někdejší doby, který nemá faktický význam. Podle komentátora Hospodářských novin Jindřicha Šídla jsou to "zlenivělí medvědi přežraní kšeftíky ve sněmovně". Z nichž někteří podporují nejmenší vládní stranu.

Komunisté, líní medvědi přežraní kšeftíky, spolupracují s VV

"Komunisti dnes připomínají zlenivělé medvědy v pražské zoo, přežrané z kšeftíků ve sněmovně, občas povinně pro publikum máchající prackou, ale zcela neškodné," píše Šídlo. "Kdyby je z té klece někdo vypustil na svobodu, zřejmě by se sami ochotně vrátili zpět, protože jiný život už si ani nedovedou představit. Jen občas se před ně někdo postaví a zvedne prst: To je ale strašná a krvelačná šelma!"

Podobně to udělali poslanci, když se opět rozhovořili o zrušení komunistické strany. "Stranu, kterou ve všech volbách volilo přes deset procent lidí a jejíž příznivci víc než na hrůzy 50. let vzpomínají na pofidérní jistoty normalizace, prostě zakázat nejde," myslí si komentátor.

Komunisté už stejně nic nezmohou. Maximálně vyplivnou trochu jedu

Je ale přeci jen zrovna tak neškodná jako ti pražští medvědi. "Vojtěch Filip dovedl za pět let předsedování svou tranu do stavu, kdy je nejslabší za posledních dvacet let. Nikdo ji k ničemu nepotřebuje, není o ní slyšet a jestli ještě někdy významněji posílí, mohou si za to demokraté zprava i zleva jen sami."

Jako máchnutí packou se dá přeložit i komunistický projev při projednávání zákonu o třetím odboji. A že to stálo za to. "Poslouchat Miroslava Grebeníčka nebo Martu Semelovou ve sněmovně je hygienicky obtížné," poznamenává Šídlo. "Výrok Vojtěcha Filipa, že ti, co pracovali v zájmu státu (rozuměj příslušníci StB), mají logicky a správně vyšší důchody než nepřátelé státu (disidenti), by měl každého slušného člověka odradit od toho, aby tomu dotyčnému kdy podal ruku."

Rudá Semelová kolaboruje s Věcmi veřejnými

Semelová, levicová až za hrob, ta, která mimochodem ve sněmovně prohlásila, že boj proti komunismu je vlastně terorismus, ale na Praze 12 čile spolupracuje s tak trochu pravicovými Věcmi veřejnými.

Podle slov předsedy tamější ODS, senátora Tomáše Grulicha, které citoval server fragmenty.cz, totiž vládnou na Praze 12 Věci Veřejné společně s ČSSD, Změnou pro Prahu 12 a s výraznou podporou komunistů.

Čtěte:

Hanba! Grebeníčka ve sněmovně vypískali za jeho řeči o třetím odboji 

Komunisté skrečovali sněmovnu. Kvůli zákonu o svých zločinech 

Očekávala jsem od komunistů obstrukce, přiznala k třetímu odboji Klasnová

Zákon o třetím odboji sněmovnou prošel. Bouchalo se ale do stolu 

Sledujeme komentáře: Jindřicha Šídla

Foto: kscm.cz

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: par

Zajímá mě, co si přeje ODS?

Protože vy na jednu stranu tvrdíte, že: ,,Zdá se, že si voliči nepřejí další federalizaci EU, bezbřehou migraci a ničení konkurenceschopnosti a životní úrovně radikální zelenou ideologií vtělenou do Green Dealu. To je nadějná zpráva." Jak ale vysvětlíte vaše spojení s Lidovci a TOPkou? Nemyslíte, že...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jste lhář a nejhorší premiér, vyslechl si Fiala od podnikatele. A povolily nervy

15:25 Jste lhář a nejhorší premiér, vyslechl si Fiala od podnikatele. A povolily nervy

Premiér Petr Fiala (ODS) se dostal do křížku s jedním z podnikatelů na debatě Restart Česka v pražsk…