Komunisté oslaví 1. máj. Akci chystá i pravicová koalice Spolu

01.05.2021 7:20

V Praze se dnes uskuteční několik shromáždění u příležitosti Svátku práce, stejně jako několik protivládních demonstrací.

Komunisté oslaví 1. máj. Akci chystá i pravicová koalice Spolu
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Mítink komunistů v Mostě na Prvního máje

Prvomájové oslavy ale budou podobně jako loni výrazně zredukovány kvůli koronavirové epidemii. Komunisté i ODS zrušili své tradiční akce v Praze.

Pražští komunisté se sejdou časně ráno na Střeleckém ostrově u pamětní desky připomínající první dělnickou oslavu Prvního máje z roku 1890. Na témže místě od 10:00 pořádá shromáždění poslanec Lubomír Volný, jeho blok počítá s až 500 účastníky.

Koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) na Petříně místo tradičního setkání představí pražskou kandidátku a programové priority pro podzimní sněmovní volby.

Na Letné se má od 13:00 konat protivládní demonstrace s až 1000 lidmi. Z Letenské pláně na Klárov by pak měl vyrazit ve 14:30 průvod na podporu dodržování občanských svobod. Menší akci plánuje iniciativa Chcípl PES, která protestuje proti přístupu vlády k řešení pandemie. Občany zve na prvomájovou procházku od stanice lanovky Újezd k zastávce Petřín.

Podle opatření ministerstva zdravotnictví platí, že se musejí účastníci veřejných shromáždění rozdělit do skupin po nejvýše 20 lidech, a to při zachování rozestupů mezi skupinami alespoň dva metry. Zároveň každý účastník musí mít ochranu dýchacích cest.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kšefty, tlachalové! Okamura, Hamáček, Vondráček a Ondráček se servali kvůli migraci

22:44 Kšefty, tlachalové! Okamura, Hamáček, Vondráček a Ondráček se servali kvůli migraci

Zástupci stran a hnutí vystoupili v další předvolební debatě Speciál 360°: Hlas lidu vysílané na CNN…