Komunisté vyšlou zástupce do sněmovní komise pro hybridní hrozby

21.06.2020 6:20

Komunisté vyšlou svého zástupce do sněmovní komise pro hybridní hrozby, i když v uplynulém týdnu nehlasovali pro její ustavení. Chtějí také jednat o programu komise, novinářům to dnes řekl předseda KSČM Vojtěch Filip. „My tam určitě budeme mít svého zástupce," uvedl s tím, že při hlasování komunisté vyjádřili nesouhlas s původním záměrem komise věnovat se hrozbám z autoritářských režimů.

Komunisté vyšlou zástupce do sněmovní komise pro hybridní hrozby
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vojtěch Filip

„Hybridní hrozby mohou hrozit odkudkoli včetně některých takzvaných občanských aktivit a podobně," uvedl. Za "minimálně diplomatický nonsens" vzhledem k existenci mnohem autoritativnějších režimů označil záměr iniciátorů komise směřovat pozornost především k hrozbám pocházejícím z Číny a Ruska. Devítičlenná komise pro hybridní hrozby se má zabývat vlivem kybernetických útoků a šíření cílených dezinformací z ciziny na situaci v Česku.

O vznik komise usilovali už předloni zástupci pravicové opozice. Komise měla být podle jejich návrhu vyšetřovací a měla vyhodnotit vliv autoritářských režimů na dění v Česku. Členové komise měli hledat oblasti, v nichž se stát nedokáže s těmito riziky vypořádat, a doporučit opatření včetně případných změn legislativy. Část kritiků zejména z řad KSČM a SPD poukazovala na to, že komise zjevně míří na vliv Číny a Ruska.

Debatu o vzniku komise loni obnovila informace serveru Aktuálně.cz, že úvěrová společnost Home Credit proplatila téměř 2000 hodin práce PR agentuře C&B Reputation Management za zlepšování obrazu komunistické Číny u české veřejnosti. Home Credit k tomu uvedl, že nenajímal ani nepoptával v Česku služby, aby prosazoval zájem jakékoli cizí země. Společnost patří do skupiny PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Pomoc občanům

Vážený pane Jurečka, včera jste byl v Superdebatě na CNN Prima News, poraďte a odpovězte mi na otázku, jak mám s rodinou vyžít se 100 korunou na den? Bydlím v podnájmu, na vlastní byt nemám... Vydělávám minimální mzdu stejně jako partnerka....a do toho máme dítě. Pokud jste Muž na svém místě, odpoví...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Schillerová počítala ztráty kvůli inflaci. Smál se jí Síkela, celá TOP 09 a další. Ale trapas! „Má to správně,“ přiznal Kalousek

21:54 Schillerová počítala ztráty kvůli inflaci. Smál se jí Síkela, celá TOP 09 a další. Ale trapas! „Má to správně,“ přiznal Kalousek

Někdejší ministryně financí Alena Schillerová (ANO) včera ve svém twitterovém příspěvku počítala, o …