Komunisté zničili bramborový salát a stvořili vepřový řízek, říká český historik

21.12.2020 11:22

Historik Martin Franc se v rozhovoru pro Aktuálně rozpovídal o tradičním vánočním jídle, bramborovém salátu. Prý ho máme z Ruska! Ušetřeny nezůstaly ani další pokrmy. Cukroví od Rakušanů a Němců. Vepřový řízek z komunismu.

Komunisté zničili bramborový salát a stvořili vepřový řízek, říká český historik
Foto: Hans Štembera
Popisek: Řízky
reklama

Anketa

Chcete Pavla Rychetského za prezidenta republiky?

3%
97%
hlasovalo: 11318 lidí

„Bramborový salát se stal běžnou součástí našich jídelníčků v 19. století. Pořád ale není zcela objasněné, proč se u nás po roce 1945 prosadil bramborový salát s majonézou. Jedna z teorií říká, že může jít o inspiraci ze Sovětského svazu,“ popisuje historik s tím, že v Rusku a na Ukrajině jsou saláty s majonézou velice populární. Franc zmiňuje například salát Olivier. „Ten se původně dělal podle dosti náročného receptu s nejrůznějšími luxusními ingrediencemi, například s langustami, ale pak se rozšířil i mezi širší vrstvy, což znamenalo odbourání těch dražších surovin. Ve výsledku tedy začal připomínat náš bramborový salát s majonézou, k jehož rozšíření přispěla i skutečnost, že se dala v lahůdkářstvích koupit předpřipravená majonéza a od konce 50. let se v obchodech prodávala průmyslově vyráběná majonéza Majolka.“

Komunistický režim ale štědrovečerní pokrm proměnil podle France ještě více. „Zajímavé je, že sekularizace, tedy snaha zbavit Vánoce náboženských prvků, se projevovala i v gastronomických trendech. A to třeba tím, že se do salátu začala přidávat uzenina, typicky gothaj nebo šunkový salám, což pochopitelně u vánočních svátků narušovalo jejich postní charakter. Podobně za socialismu došlo k tomu, že postní rybu začal na našich vánočních jídelníčcích nahrazovat vepřový řízek.“

A co třeba typické cukroví v českých zemích? „V raném novověku byla typická spíše vánočka.“ Říká historik a dodává: „Cukroví se u nás prosadilo až v 19. století a na počátku 20. století o něm kuchařské knihy už psaly jako o běžné záležitosti. Z dobových pramenů vyplývá, že se ho u nás lidé snažili alespoň v nějaké podobě péct i ve válečných a poválečných letech, kdy byly suché plody jako ořechy nebo mandle stejně jako tuk a vejce nedostatkové,“ říká Franc.

„Z hlediska receptur má naše cukroví hodně blízko k tomu rakouskému. V případě lineckých koláčků nebo išlských dortíčků k Rakousku odkazuje už samotný název. Německo naproti tomu klade větší důraz na kořeněnější sladkosti typu perníčků či sušenek speculatius,“ uvádí historik.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: AZy

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ty p*čo, jdi do prd*le, máme tu děti v autech. Volejte blázinec! VIDEO z Brna, s aktivistkou se nepárali

9:08 Ty p*čo, jdi do prd*le, máme tu děti v autech. Volejte blázinec! VIDEO z Brna, s aktivistkou se nepárali

Hnutí Extinction Rebellion (Rebelie proti vyhynutí), které bojuje za ochranu, o sobě dalo opět vědět…