Komunistická politička se pustila Zaorálka. Kvůli ruským motorkářům

17.04.2015 11:55

Po polské premiérce Ewě Kopaczové označil jízdu ruských motorkářů z klubu Noční vlci napříč Evropou za provokaci i český ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. Velmi tím však rozčílil místopředsedkyni ÚV KSČM Miloslavu Vostrou. Dle ní se Zaorálek rozhodl soutěžit s Miroslavou Němcovou o první cenu v nepříliš chytrých vyjádřeních.

Komunistická politička se pustila Zaorálka. Kvůli ruským motorkářům
Foto: red
Popisek: Miloslava Vostrá
reklama

„Průjezd ruských motorkářů zvaných Noční vlci ČR vnímám jako provokaci. Budeme muset především hlídat, aby při průjezdu dodrželi naše zákony,“ sdělil ve čtvrtek ministr Zaorálek prostřednictvím sociální sítě Twitter.

Místopředsedkyni ÚV KSČM Miloslavu Vostrou tímto výrokem nadzvedl Zaorálek ze židle. Ministru zahraničí prý zřejmě vůbec nevadí, že se jízda ruských motorkářů napříč Evropou děje u příležitosti 70. výročí ukončení druhé světové války. „Zřejmě pomocí marťanů odhadl tajný smysl této jízdy a 70. výročí ukončení války, jemuž chtějí vzdát hold, je podle Zaorálka pouhou zástěrkou,“ uvádí Vostrá.

Komunistická politička poukazuje na to, že v naší zemi žije spousta pamětníků údajně jedné z nejhorších apokalyps, která svět postihla, a ministru zahraničí by místo výroků o provokaci slušelo, kdyby respektoval ty, jejichž předci v naší republice položili své životy. „Nemá právo nikomu brát možnost uctít památku hrdinů, kteří nám všem zachránili životy. Bez nich by totiž Lubomír Zaorálek neměl příležitost pronášet své nezapomenutelné výroky,“ myslí si Vostrá.

S nadsázkou se tak prý dá konstatovat, že ministr zahraničí spolu s bývalou předsedkyní poslanecké sněmovny Miroslavou Němcovou (ODS), která prý touží řídit prezidenta Zemana, soutěží o první cenu v nepříliš chytrých vyjádřeních.

Celý komentář Miloslavy Vostré:

Už jsme si zvykli na nepříliš vtipné výroky ministra zahraničí Zaorálka. Ten poslední je opravdu obdivuhodný. Průjezd ruských motorkářů je prý provokace. Jaká, to asi ani sám neví.  Zaorálkovi vůbec nevadí, že se tak děje u příležitosti 70. výročí ukončení druhé světové války. Zřejmě pomocí marťanů odhadl tajný smysl této jízdy a 70. výročí ukončení války, jemuž chtějí vzdát hold, je podle Zaorálka pouhou zástěrkou. Ono to moc humorné ze strany ministra zahraničí není, ale přesto bych se ráda zeptala: „Průjezd amerického konvoje nebyl provokace?“ V naší zemi žije spousta pamětníků jedné z nejhorších apokalyps, která svět postihla. Mnozí jen nevěřícně kroutí hlavou jednou nad výroky poslankyně Němcové, která touží řídit prezidenta Zemana, podruhé zase “nad smysluplným“ vyjádřením ministra Zaorálka. Možná by mu více slušelo, kdyby respektoval ty, jejichž předci v naší republice položili své životy.  Nemá právo nikomu brát možnost uctít památku hrdinů, kteří nám všem zachránili životy. Bez nich by totiž Lubomír Zaorálek neměl příležitost pronášet své nezapomenutelné výroky. S trochou nadsázky se dá konstatovat, že se Zaorálek rozhodl s Němcovou soutěžit o první cenu v nepříliš chytrých vyjádřeních.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: luš
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Agáta Hanychová ostře vystoupila: Noste roušku, dodržujte opatření. A ty VIP matky, co se hroutí, že si nemůžou dojít na řasy. Bože!

21:55 Agáta Hanychová ostře vystoupila: Noste roušku, dodržujte opatření. A ty VIP matky, co se hroutí, že si nemůžou dojít na řasy. Bože!

Na lidi, kteří nedodržují vládní opatření v boji proti koronaviru, apeluje na instagramu bývalá mode…