Komunističtí esesáci mlátili a vraždili, vy si je zvete na Hrad! Kalousek ostřeluje prezidenta. A o Číně řekl toto

21. 8. 2019 12:19

Výročí vpádu vojsk Varšavské smlouvy vybudilo předsedu poslaneckého klubu TOP09 Miroslava Kalouska. Zaútočil na Pražský hrad, že zrovna dnes přijal šéfa komunistů. A kopl si také do Číňanů, že pozvali hudebníky z Pražákova kvarteta. „Stupidita komunistických režimů je na celém světě stejná,“ poznamenal. A starosta Řeporyjí nabídl hudebníkům novou štaci.

Komunističtí esesáci mlátili a vraždili, vy si je zvete na Hrad! Kalousek ostřeluje prezidenta. A o Číně řekl toto
Foto: Hans Štembera
Popisek: Původně bylo shromáždění svoláno na Hradčanské náměstí, ale policie měla rozkaz na něj účastníky nevpustit. Někteří se s tím smířit nechtěli
reklama

Kalousek se nejdříve vyjádřil ke zprávě, že Pražákovo kvarteto nakonec nepojede v říjnu hrát do Číny. Informoval o tom server iHNED.cz. „Ředitelka divadla a koncertního sálu v Zakázaném městě, což je první čínská scéna v Pekingu, mi napsala, že se se mnou musí bohužel podělit o smutnou zprávu – naše turné nebylo schváleno,“ popsal Radiožurnálu člen Pražákova kvarteta Josef Klusoň. Je to prý kvůli rozepři mezi pražským primátorem Hřibem a vládou Číny. Pikantní na věci je, že soubor nemá s Prahou nic společného, kromě jména svého zakladatele. Za to, aby vláda Číny svůj postoj změnila, bude prý lobbovat velvyslanectví v Číně.

Anketa

Jsou události srpna 68 a srpna 69 stále pro český národ traumatem?

10%
90%
hlasovalo: 10829 lidí

„Pražákovo kvarteto nesmí koncertovat v Číně. Hl. město Praha se chová ‚nevhodně‘, takže byla zrušena již nasmlouvaná vystoupení. Kvarteto sice nemá s hl .městem Prahou nic společného, ale jeho zakladatel se nešťastně jmenuje. Stupidita komunistických režimů je na celém světě stejná,“ komentuje to Kalousek.

 

Pražákovu kvartetu nabídl alternativní štaci starosta Řeporyjí Pavel Novotný: „V Řeporyjích jsou vždy vítáni samozřejmě. Narozdíl od čínských představitelů, ti by se na můj úřad vlichocovali marně!“ Informoval, že Řeporyje si pořídily „největší tibetskou vlajku na trhu“. A přidal i fotografii.

Kalousek pak přesedlal na současnou politickou krizi: „Nebyl to promarněný den. Andrej Babiš řekl, že žádná krize není. Jan Hamáček konstatoval, že Andrej Babiš neporušil smlouvu. Marek Výborný probral s panem prezidentem rodinu a životní prostředí. Pan prezident všechny ujistil a máme opět klid na práci.“ Ale dodal: „Jenom ty děti nás proklejí…“

 

A vzhledem k dnešnímu výročí invaze vojsk Varšavské smlouvy zaútočil na Pražský hrad. Ten výročí velmi krátce připomenul slovy: „21. srpna 1968. Nezapomeneme!“

„To jsme si všimli, že nezapomínáte. V den 51.výročí okupace a 50.výročí teroru, kdy komunističtí esesáci (Lidové milice) mlátili a vraždili bezbranné sousedy, přijímá prezident republiky šéfa komunistů. Ani my nezapomeneme,“ slibuje Miroslav Kalousek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Češi jsou národ debilů! Hrdinka Milionu chvilek hodnotí spoluobčany

20:22 Češi jsou národ debilů! Hrdinka Milionu chvilek hodnotí spoluobčany

Žena, která vyhrála prvoinstanční soud proti Andrejovi Babišovi, Jana Filipová, se podívala na duši …