Komunistka se neudržela: Drzost nejvyššího kalibru. Ohrožení zdraví deseti milionů Čechů. Brusel nám nebude nic zakazovat!

03.03.2019 11:45

Státní veterinární správa má v posledních dnech plné ruce práce. Při rozsáhlých kontrolách odhalila stovky kilogramů masa nakaženého salmonelou dovezeného z Polska. Mezi Českou republikou a Polskem se rozhořela zemědělská bitva, do které se už zapojila i Evropská unie. A právě angažmá Bruselu zvedlo ze židle komunistickou poslankyni Marii Pěnčíkovou.

Komunistka se neudržela: Drzost nejvyššího kalibru. Ohrožení zdraví deseti milionů Čechů. Brusel nám nebude nic zakazovat!
Foto: Archiv KSČM
Popisek: Marie Pěnčíková

V posledních dnech proletělo českými médii několik zpráv, že čeští kontroloři nalezli potenciálně nebezpečné maso z Polska. Mělo obsahovat salmonelu. Státní veterinární správa kvůli tomu své kontroly ještě zintenzivnila, což se polské straně nelíbilo.

Polský ministr zemědělství Jan Krzysztof Ardanowski se na sociální síti Twitter ptal českého ministra zemědělství Miroslava Tomana (ČSSD), jak je možné, že přímo v Praze byla objevena nelegální bourárna masa, ve které se zpracovávalo maso neznámého původu. Zároveň Tomana žádal, aby zmírnil své kritické výroky na adresu polských kontrolorů. Sáhl dokonce ke vtipu a prohlásil, že dovoz nelegálního masa do Česka mohou mít na svědomí známé pohádkové postavičky Rumcajs a Krteček.

Doporučení, aby čeští kontroloři nevěnovali polskému masu tak velkou pozornost, zaznělo dokonce i ze strany EU.

Toman však nehodlá ustoupit. „Doporučení je hezká věc, ale my musíme hájit zájmy českých spotřebitelů,“ okomentoval současný spor s Polskem ministr.  

Komunistická poslankyně Marie Pěnčíková dala ministrovi jednoznačně za pravdu.

„Brusel nás vyzval, abychom ukončili nepřiměřené kontroly polského masa. Nevím, kde se v nich tato drzost bere. Pokud si chtějí vzít na triko ohrožení zdraví 10 milionů obyvatel České republiky, je to jejich nehorázná nezodpovědnost. Naštěstí naše kontrolní orgány konají, jak mají. Jejich úkolem je zabránit tomu, aby na náš trh přišly výrobky a potraviny zdravotně závadné či dokonce život ohrožující. A tato jejich role by neměla být žádným způsobem omezena nebo vůbec zpochybněna. Jestli si zástupci Evropské komise chtějí chránit své silnější hráče, svědčí to o špatném fungování EU. Na to přece nesmíme doplácet,“ vypálila poslankyně na vedení EU.

Anketa

Obáváte se potravin z Polska?

83%
17%
hlasovalo: 4219 lidí
„Podle televize TVN24 se maso z nemocných či uhynulých krav v Polsku nelegálně vykupovalo, zpracovávalo a dodávalo na trh dlouhé roky, o čemž podle této televize celou dobu věděl i polský ministr zemědělství Jan Krzysztof Ardanowski. Jeho prohlášení, které napsal na Twitter jako reakci na zjištění české Státní veterinární správy, která objevila nelegální bourárnu masa v Praze na Bohdalci, že se jedná o maso získané z nelegální činnosti Rumcajse, kterou vedl známý konspirátor Krteček a přepravou byli pověřeni Křemílek a Vochomůrka, považuji za drzost nejvyššího kalibru od představitele země, která valí do světa stovky kilogramů nekvalitního, závadného zboží,“ zuřila dál politička.

Pěnčíková má za to, že místo podobných vtipů by měl polský ministr zemědělství tlačit na vlastní kontrolory, aby byli důslednější. A Bruselu doporučila, aby míru intenzity českých kontrol kvality potravin nechal na Češích.

„Potom bychom mohli dospět do fáze, že naše kontroly nebudou muset být tak přísné a důsledné. Do té doby jsme však zásadně proti jakémukoli omezování kontrol. Chtějí nám je z Bruselu zakázat? Nenechme to tak!“ uzavřela své prohlášení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Duševně nenormální!“ Zeman pro PL ze Slovenska udeřil na Milion chvilek a poslal vzkaz na Letnou

19:56 „Duševně nenormální!“ Zeman pro PL ze Slovenska udeřil na Milion chvilek a poslal vzkaz na Letnou

Milion chvilek pro demokracii a na něj navázaní opoziční politici by měli přestat otravovat. Je o to…