Polský ministr se na síti posmíval protějšku Tomanovi. Za zkažené maso prý mohou Rumcajs a Krteček

01.03.2019 18:03

Polský ministr zemědělství Jan Krzysztof Ardanowski sedl k počítači a sepsal obsáhlý vzkaz svému českému kolegovi Jaroslavu Tomanovi (ČSSD). Zmínil v něm polské maso, české pivo i Švejka.

Polský ministr se na síti posmíval protějšku Tomanovi. Za zkažené maso prý mohou Rumcajs a Krteček
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prodej masa

Kontroloři Státní veterinární správy mají v posledních dnech plné ruce práce. Kontrolují především maso pocházející z Polska, neboť v několika dodávkách našli kontroloři bakterie salmonely. Státní veterinární správa polskému masu věnuje tak velkou pozornost, že EU už Česko vyzvala, aby do konce roku kontroly skončily. Ministr Toman však dal najevo, že české kontroly neskončí, dokud se nezlepší kontrolní mechanismy na polské straně.

K českým kontrolám polského masa se vyjádřil i Tomanův polský protějšek Jan Krzysztof Ardanowski. Přes sociální síť Twitter zaslal Tomanovi hned 7 zpráv. Zaujalo ho na příklad, že kontroloři v Praze objevili nelegální bourárnu masa s více než tunou masa neznámého původu.

„Vážený pane ministře zemědělství České republiky, vítám informaci, že české kontrolní orgány fungují skvěle, když každou chvíli odhalí maso neznámého původu,“ začal ministr. Následně si tropil žerty, kde se asi maso vzalo, když je neznámého původu. „Bylo získáno bezuzdnou aktivitou jistého Rumcajse, který to dělal pro Manku a Cipíska.“ Polský ministr však nezůstal jen u Rumcajse. Na pašování masa neznámého původu do Česka se podle politika podíleli také krteček, kterému sekundovali Křemílek a Vochomůrka.

Polský politik má za to, že ani v Česku nefunguje všechno dokonale. Někteří lidé prý říkají, že kontrola výroby masa a skladování masa v České republice je děravá podobně jako švýcarský sýr. Toman by prý proto měl zmírnit svou kritiku vůči Polsku. Drahý kolego, silně ti důvěřuji, ale takto nepokračuj,“ požádal Ardanowski.

Udržení dobrých vztahů mezi Českou republikou a Polskem je podle ministra důležitější než aktuální politické tahanice. Proto na závěr poslal pozdrav z varšavské hospody U Švejka, kde popíjel dobré české pivo. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Skončí jako Drahoš! Rána demonstrantům z Václaváku

22:09 Skončí jako Drahoš! Rána demonstrantům z Václaváku

V úterý večer se v Praze na Václavském náměstí uskutečnila proti premiérovi a ministryni spravedlnos…