Voličský průkaz by mohli využít zejména chalupáři nebo lidé, kteří na 25. nebo 26. ledna plánují pobyt na horách, v sanatoriu, lázních nebo i v cizině. S průkazem totiž bude možné hlasovat také na 102 českých zastupitelských úřadech, které by mohly průkazy také vydávat pro Čechy pobývající v zahraničí.
Už před prvním kolem prezidentských voleb hlásily radnice nebývalý zájem o průkazy, kterých využili například účastníci Jizerské padesátky v Bedřichově. Třeba českolipský městský úřad vydal na 160 průkazů a královéhradecký magistrát podle svého webu vyhověl více než čtyřem stovkám zájemců, podobně jako magistrát ve Zlíně. Podle jeho mluvčího bylo pro finále vydáno do středy již 552 průkazů.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jno, čtk