Končí většina sankcí uvalených Evropskou unií na Bělorusko

31.10.2015 10:41 | Zprávy
autor: čtk, mp

Evropská unie ode dneška na čtyři měsíce pozastavuje sankce vůči většině běloruských politiků a podnikatelů zařazených dosud na unijní sankční seznam. Pozastavení sankcí spočívajících v zákazu cestování a zmrazení majetku se týká tří běloruských společností a 170 Bělorusů, včetně autoritářského prezidenta Alexandra Lukašenka.

Končí většina sankcí uvalených Evropskou unií na Bělorusko
Foto: Archiv
Popisek: Prezident Běloruska Alexandr Lukašenko

Rozhodnutí, které ve čtvrtek oznámila Rada EU, bylo učiněno v reakci na to, že Minsk 22. srpna údajně propustil všechny politické vězně, a to v kontextu zlepšování vztahů mezi EU a Běloruskem.

Několik představitelů běloruské opozice však s rozhodnutím vyslovilo nesouhlas. "Rozhodnutí EU je uspěchané, neodpovídá politické realitě v Bělorusku. Tlak na občanskou společnost, média a politické strany se nesnižuje," řekl ve čtvrtek novinářům předák běloruských křesťanských demokratů Vital Rymaševski.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Zrušená cesta do USA

Máte náhradní termín? A to jste ji zrušil vy nebo jak to přesně bylo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Chyba. Fatální. Profesor Drulák promluvil o zdrojích

8:20 Chyba. Fatální. Profesor Drulák promluvil o zdrojích

Evropa by měla pěstovat rozumné vztahy se všemi klíčovými hráči, včetně Ruska a Číny. To, že se odře…