Končím! Petříček vytáhl špinavé prádlo z Lidového domu

16.06.2021 15:39

Exministr zahraničí Tomáš Petříček nebude poslancem. Rezignoval na kandidaturu v říjnových volbách. Nedokáže s čistým svědomím hájit to, co strana nyní představuje. „Vedení ČSSD ale i nadále zavírá oči před eskalujícími premiérovými kauzami, ignoruje zjevný obří střet zájmů a zřejmě nehodlá do voleb učinit nic, co by alespoň částečně zmírnilo dopady těchto kauz na Českou republiku a její obyvatele. Za takových okolností nemohu aktuální politiku sociální demokracie hájit ani před sebou, ani před voliči,“ uvedl Petříček na Twitteru.

Končím! Petříček vytáhl špinavé prádlo z Lidového domu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomáš Petříček

Anketa

Bojíte se negativních dopadů očkování proti covidu-19 na vaše zdraví?

73%
24%
hlasovalo: 8687 lidí

Bývalý ministr zahraničí Tomáš Petříček, který prohrál souboj o předsednictví strany s Janem Hamáčkem na nedávném sjezdu partaje, se rozhodl rezignovat na kandidaturu v říjnových volbách. „Nemohl bych totiž ve volbách s čistým svědomím hájit to, co nyní vedení strany připravuje a reálně činí,“ uvedl Petříček na začátku svého osmidílného tweetu.

„Sociální demokracie nemá slovo demokracie v názvu pouze pro ozdobu, ale vedení strany to přehlíží. V rámci demokratických primárek jsme v březnu zvolili jako všichni členové kandidáty do Poslanecké sněmovny. Tento demokratický proces několik funkcionářů zpochybnilo a zpochybnilo vůli členské základny. S tím se nemohu ztotožnit.

Sociální demokracie zoufale bojuje o důvěru voličů. Musejí ji proto reprezentovat lidé, kteří jsou opravdovými sociálními demokraty, kteří jsou důvěryhodní, kteří disponují dostatečnou morální integritou a kteří jsou schopni voličskou důvěru pro sociální demokracii doopravdy získat. Místo toho zvítězilo kšeftování s hlasy a požadavky na slepou loajalitu. Nesmířím se s tím, že do klíčových funkcí v ČSSD se za podpory současného vedení strany aktuálně tlačí lidé, jako jsou Pavel Jaroš, Michal Hašek a jim podobní. U toho nebudu asistovat,“ informuje exministr.

Sociální demokracie prý umí nabídnout něco lepšího. Jako kandidát na předsedu strany prezentoval vizi očištění ČSSD po údajně kontroverzní spolupráci s hnutím ANO a trestně stíhaným premiérem.

Anketa

Obáváte se o svobodu slova v České republice?

97%
3%
hlasovalo: 5616 lidí

„I přesto, že delegáti sjezdu nakonec rozhodli těsnou většinou jinak, se situace nadále vyvíjí a dává mi, myslím, za pravdu. Vedení ČSSD ale i nadále zavírá oči před eskalujícími premiérovými kauzami, ignoruje zjevný obří střet zájmů a zřejmě nehodlá do voleb učinit nic, co by alespoň částečně zmírnilo dopady těchto kauz na Českou republiku a její obyvatele. Za takových okolností nemohu aktuální politiku sociální demokracie hájit ani před sebou, ani před voliči,“ uvádí Petříček.

„Jsem přesvědčený sociální demokrat, který celý svůj dospělý život strávil v řadách nejstarší české politické strany. Z ČSSD v žádném případě vystupovat nebudu, ale v letošních volbách na její kontroverzně vznikající pražské kandidátce figurovat z výše uvedených důvodu nebudu. Děkuji všem za podporu, kterou mi v mých postojích projevili a projevují. Moc si toho vážím,“ uzavírá Tomáš Petříček.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: tle

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Útok na Bohdalovou kvůli LGBT. Nemoc? Demence a smrt? Šarapatka předvídá konec

18:30 Útok na Bohdalovou kvůli LGBT. Nemoc? Demence a smrt? Šarapatka předvídá konec

V souvislosti s festivalem Prague Pride byla připomenuta slova herečky Jiřiny Bohdalové, která exist…