Končím! Petříček vytáhl špinavé prádlo z Lidového domu

16.06.2021 15:39 | Zprávy

Exministr zahraničí Tomáš Petříček nebude poslancem. Rezignoval na kandidaturu v říjnových volbách. Nedokáže s čistým svědomím hájit to, co strana nyní představuje. „Vedení ČSSD ale i nadále zavírá oči před eskalujícími premiérovými kauzami, ignoruje zjevný obří střet zájmů a zřejmě nehodlá do voleb učinit nic, co by alespoň částečně zmírnilo dopady těchto kauz na Českou republiku a její obyvatele. Za takových okolností nemohu aktuální politiku sociální demokracie hájit ani před sebou, ani před voliči,“ uvedl Petříček na Twitteru.

Končím! Petříček vytáhl špinavé prádlo z Lidového domu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomáš Petříček

Bývalý ministr zahraničí Tomáš Petříček, který prohrál souboj o předsednictví strany s Janem Hamáčkem na nedávném sjezdu partaje, se rozhodl rezignovat na kandidaturu v říjnových volbách. „Nemohl bych totiž ve volbách s čistým svědomím hájit to, co nyní vedení strany připravuje a reálně činí,“ uvedl Petříček na začátku svého osmidílného tweetu.

„Sociální demokracie nemá slovo demokracie v názvu pouze pro ozdobu, ale vedení strany to přehlíží. V rámci demokratických primárek jsme v březnu zvolili jako všichni členové kandidáty do Poslanecké sněmovny. Tento demokratický proces několik funkcionářů zpochybnilo a zpochybnilo vůli členské základny. S tím se nemohu ztotožnit.

Sociální demokracie zoufale bojuje o důvěru voličů. Musejí ji proto reprezentovat lidé, kteří jsou opravdovými sociálními demokraty, kteří jsou důvěryhodní, kteří disponují dostatečnou morální integritou a kteří jsou schopni voličskou důvěru pro sociální demokracii doopravdy získat. Místo toho zvítězilo kšeftování s hlasy a požadavky na slepou loajalitu. Nesmířím se s tím, že do klíčových funkcí v ČSSD se za podpory současného vedení strany aktuálně tlačí lidé, jako jsou Pavel Jaroš, Michal Hašek a jim podobní. U toho nebudu asistovat,“ informuje exministr.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: tle

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

hypotéky

Na jaké výši plánujete zastropování hypotečních úvěrů? A máte taky plán, jak vlastní bydlení zlevnit a zpřístupnit i lidem, co nevydělávají statisíce měsíčně? Protože těch je většina

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Před rokem jsem byl v Kyjevě, vzpomínal Orbán. Herec mu prý nevěřil, že čas je proti němu

9:59 Před rokem jsem byl v Kyjevě, vzpomínal Orbán. Herec mu prý nevěřil, že čas je proti němu

Americký prezident Donald Trump a ruský prezident Vladimir Putin absolvovali další telefonický rozho…