Končím s ČSSD. S neslušnými lidmi nedělám, šokovala politická veteránka

06.04.2017 7:04

Marie Benešová, blízká spojenkyně prezidenta Miloše Zemana, z politiky odchází. Na podzim už se nebude ucházet o sněmovní křeslo a hodlá se věnovat pouze své advokátní kanceláři. Píší o tom dnešní Lidové noviny.

Končím s ČSSD. S neslušnými lidmi nedělám, šokovala politická veteránka
Foto: ČSSD
Popisek: Ministryně spravedlnosti Marie Benešová

Podle nich Benešové vadí současné vedení strany v čele s předsedou Bohuslavem Sobotkou.

„Končím s nimi. Už nechci znovu kandidovat za ČSSD. Práci jsem dělala ráda, ale k tomu, abych ji i nadále vykonávala s oblibou, potřebovala bych politiku dělat se slušnými lidmi. Ti se ze strany vytrácejí a s neslušnými spolupracovat nechci,“ uvedla v rozhovoru pro LN Benešová.

List připomíná, že Benešová získala v lounské organizaci nominaci pro kandidátní listinu. Podle jejích slov ji však „zařízli hlavouni“ ústecké ČSSD. Strana podle ní může získat méně než 12 procent hlasů, které jí přisoudil aktuální průzkum agentury Kantar TNS. „Propojení politiky, justice a byznysu je snad ještě horší, než jsem myslela,“ dodala bývalá místopředsedkyně ČSSD.

Anketa

Doporučujete L. Zaorálkovi, aby v reakci na chemický masakr stáhl z Damašku velvyslankyni Evu Filipi?

4%
96%
hlasovalo: 7290 lidí

Deník také připomíná, že oznámení Benešové přichází jen několik dnů poté, co konec v politice ohlásil i další z předních kritiků premiéra Sobotky Jeroným Tejc.

Nahnutou stranickou kariéru má podle listu i další Sobotkův protivník. Jihočeský hejtman Jiří Zimola musí vysvětlovat okolnosti stavby své chaty v Lipně nad Vltavou.

Vedle toho se sociální demokraté v Praze a středních Čechách přou o kandidátní listiny. List upozorňuje, že v hlavním městě delegáti neschválili Miloslavu Ludvíkovi jeho představy, v důsledku čehož ministr zdravotnictví do voleb nepůjde.

Jak list také píše, Marie Benešová se chce nyní věnovat právničině. Příčinu svého pádu v sociální demokracii vidí mimo jiné v tom, že se znelíbila právníkovi a kamarádovi premiéra Radkovi Pokornému. Vlivný advokát to však v reakci pro LN označil za lživý názor. Nezajímá ho prý ani Benešovou zmiňovaná kauza Beretta, ani Benešová sama. „Vzhledem k tomu, že paní Benešová je advokátka, a tudíž musí dodržovat nějaký etický kodex, předám celou věc advokátní komoře,“ sdělil LN Pokorný.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Havel a pedofilní vrah. Okamura brání Zemana lekcí z historie

14:14 Havel a pedofilní vrah. Okamura brání Zemana lekcí z historie

Předseda hnutí SPD Tomio Okamura v souvislosti s rozbouřenou diskusí ohledně institutu prezidentské …