Konec Kremlíka? Z ODS zní toto. A slova o BIS, která nepotěší Zemana

06.02.2020 22:28

Hostem čtvrtečních Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl místopředseda bezpečnostního výboru Pavel Žáček z ODS. Moderátorce Marii Bastlové přiblížil roli Bezpečnostní informační služby v údajné přípravě plošného sledování občanů a v pádu exministra dopravy Vladimíra Kremlíka za hnutí ANO, jehož si ještě na jaře minulého roku tolik pochvaloval předseda vlády Andrej Babiš, aby ho v lednu tohoto roku z kabinetu vyhodil.

Konec Kremlíka? Z ODS zní toto. A slova o BIS, která nepotěší Zemana
Foto: repro Youtube
Popisek: Pavel Žáček v Interview plus
reklama

Anketa

Byl by Dominik Hašek dobrý prezident?

2%
98%
hlasovalo: 32546 lidí
Hned v úvodu rozhovoru Žáček odmítl, že by BIS v rámci tendru na internetový obchod připravovala plošné sledování lidí. BIS si podle Žáčka ani nepřála, aby celá zakázka běžela v utajeném režimu. „Nebylo tomu tak. Ani to nebylo nutné,“ zdůraznil Žáček. „Teď to má na stole policie, tak asi ta by měla objasnit, jestli to byl nějaký záměr, nebo chyba,“ pokračoval Žáček.

„Mělo to být tak, že to nemělo být směrováno vůči té posádce, ale jen na čelní stěnu vozu,“ pokračoval poslanec s tím, že nepůjde o žádného Velkého bratra.

„Na druhé straně chceme, aby naše bezpečnostní složky hlídaly naši bezpečnost a pohybovaly se v tomto velmi složitém terénu. Pokud by se na našem území pohyboval terorista, tak aby si ho naše tajná služba nevyfotila, s kým v autě jede, tak jí pak budeme vyčítat, že to bezpečnostní služba neudělala,“ nabídl poslanec ODS určitý úhel pohledu.

Ale poté znovu zopakoval, že na základě podrobnějších informací sněmovní výbor jednomyslně rozhodl, že o žádné plošné sledování se BIS nepokoušela.

Pokud jde o údajný pokus o uplácení exministra Kremlíka, ten BIS sdělil, že mu advokát Martin Janoušek nabízel úplatek. Advokát to odmítá. Ministrovi se dostalo doporučení, aby se obrátil přímo na policii nebo na státní zastupitelství, který to ale hned neudělal. BIS posléze podala informaci příslušným orgánům.

V závěru rozhovoru, že hned na začátku byla zakázka „zpackaná“ a schoval se za ni i údajný pokus o uplácení. Rád by věděl, co vedlo Vladimíra Kremlíka k tomu, že se zachoval, jak se zachoval.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fik ho. Babiš na TV Nova setnul Hamáčka nejtvrdší zbraní

21:41 Fik ho. Babiš na TV Nova setnul Hamáčka nejtvrdší zbraní

Andrej Babiš vystoupil ve večerních zprávách na TV Nova. Odmítl se omluvit. Vakcíny řeší. Bez občanů…