Konec? Německý průmysl povstal. „Francouzi mají elektřinu za polovic“

07.02.2024 8:00 | Zprávy

„Naprosto toxická,“ shledává předseda Svazu německého průmyslu Siegmund Russwurm energetickou politiku německé vlády a vyjádřil své obavy z nejistoty ohledně budoucích dodávek energie a jejich cen pro podniky. Upozornil, že ve Francii platí podniky o polovinu méně. Německo usiluje o klimatickou neutralitu do roku 2045, tento týden vláda přijala strategii pro budoucí zásobování energií, jejímž cílem je vytvořit rámec pro investice „do moderních, vysoce flexibilních a ke klimatu šetrných elektráren“.

Konec? Německý průmysl povstal. „Francouzi mají elektřinu za polovic“
Foto: Repro Youtube
Popisek: Německý kancléř Olaf Scholz (SPD)

Podle předsedy Svazu německého průmyslu (BDI), současného předsedy dozorčí rady Thyssenkrupp a Voith Group a také bývalého člena představenstva společnosti Siemens Siegmunda Russwurma se německé podniky kvůli rozhodnutí země postupně opustit jadernou energii a uhlí a přejít na obnovitelné zdroje energie dostaly do dramatické nevýhody ve srovnání s ostatními průmyslovými zeměmi.

„Nikdo dnes nemůže s jistotou říci, jak budou naše dodávky energie vypadat za sedm let, a proto nikdo nemůže říct, jak vysoké ceny energie budou v Německu tehdy,“ řekl předseda Svazu německého průmyslu. „To je pro podniky, které se musí rozhodovat o investicích naprosto toxické.“

Russwurm si dále stěžoval, že francouzské podniky platí za elektřinu polovinu toho, co platí německé podniky.

Německo usiluje o klimatickou neutralitu do roku 2045. Změnou zákona německá spolková vláda zpřísnila cíle v oblasti ochrany klimatu a stanovila cíle neutralizace emisí skleníkových plynů. Ty se mají do roku 2030 snížit o 65 % ve srovnání s rokem 1990. Po roce 2050 chce německá vláda dosáhnout záporných emisí. To znamená, že Německo bude muset zachytit více skleníkových plynů v přírodních propadech, než kolik jich vypustí. Do roku 2030 má 80 procent elektřiny pocházet už jen z větrné a solární energie. Novela zákona o ochraně klimatu vstoupila v platnost 31. srpna 2021.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Lucie Kroutilová

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Nové plynové elektrárny budou schopny spalovat vodík. !!, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusemtajovsky , 07.02.2024 10:34:57
To jsou kapšárkové. Kde ten vodík seženete? Na jeho výrobu v jakékoliv podobě je potřeba energie, kterou nemáte. Zákon o zachování hmoty a energie platí navzdory zelenému náboženství.

|  9 |  0

Další články z rubriky

Okupanti? Pamětnice vzpomíná na rudoarmějce. To v učebnicích nenajdete

5:00 Okupanti? Pamětnice vzpomíná na rudoarmějce. To v učebnicích nenajdete

Rudá armáda osvobodila Plasy na severním Plzeňsku a celá divize zůstala až do podzimu. Vojáci „neoku…