Konec handrkování. Překonejme to a 20. ledna uvedeme do úřadu vítěze, říká nekompromisně Biden

10.11.2020 22:22 | Zprávy
autor: vef

Vítězný prezidentský kandidát Joe Biden se domnívá, že předání moci ve Spojených státech nic nezastaví. Uvádí, že na postoji odcházejícího prezidenta Donalda Trumpa nezáleží. Píše to server Novinky.cz.

Konec handrkování. Překonejme to a 20. ledna uvedeme do úřadu vítěze, říká nekompromisně Biden
Foto: Repro Youtube
Popisek: Prezidentští kandidáti Donald Trump a Joe Biden

Joe Biden chce podle svých slov rozhodnout o složení aspoň části budoucí vlády do Dne díkuvzdání, což je 26. listopad. Podle něj je tak předání moci v běhu, a to i přes neochotu prezidenta Donalda Trumpa uznat volební výsledek. Podle demokrata Bidena předání moci zkrátka nic nezastaví. 

Biden dnes při odpovědích na otázky novinářů mimo jiné řekl, že je nepříjemností, že současná hlava státu výsledky voleb neuznala. Podle něj by bylo dobré, kdyby Trump v této otázce ustoupil, ale není to nezbytné. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

muniční iniciativa

Paní Černochová, mohu vás jako expertku a bývalou ministryni obrany požádat o vysvětlení, jaký je rozdíl mezi českou muniční iniciativou a tou americkou, do které se vláda na rozdíl od té české zapojila? Já moc nechápu, proč do jedné ano a do druhé ne. V čem je rozdíl? Děkuji

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pavel je jen notář. Po Ševčíkově show v TV přišla ještě tvrdší slova

12:20 Pavel je jen notář. Po Ševčíkově show v TV přišla ještě tvrdší slova

Spor o to, zda má prezident Pavel právo na konzultace s premiérem Babišem, přenesl zábavnou formou n…