Konečná: Ano, členství v NATO stále nepovažuji za výhodné

23.03.2022 12:53 | Zprávy

Šéfka komunistů Kateřina Konečná zodpověděla na stránkách ParlamentníchListů.cz několik dotazů čtenářů. Zajímalo je nejen, zda si europoslankyně Konečná v kontextu současných událostí stále myslí, že členství ČR v NATO a EU nepřináší nic pozitivního, nebo to, proč strana vyslala do prezidentského klání o Hrad právě Josefa Skálu. A nejen to.

Konečná: Ano, členství v NATO stále nepovažuji za výhodné
Foto: archiv K. Konečná
Popisek: Europoslankyně Kateřina Konečná

Jeden ze čtenářů se komunistické europoslankyně ptá, zda si stále myslí, že nám členství v EU a NATO stále nic pozitivního nepřináší, a že bychom z nich měli vystoupit. „Hlavně EU mě v poslední době štvala, ale není pro nás členství v těchto institucích zárukou, že nedopadneme jako Ukrajina, která zůstává ve válce osamocena?“ ptá se čtenář u jednotlivých profilů politiků na serveru ParlamentníListy.cz. Konečná má stále neměnný názor. „Ano, stále si myslím, že pro evropskou bezpečnost není členství v NATO výhodné. Naši kolektivní obranu můžeme organizovat i jinak, než spojenectvím s paktem NATO,“ odpověděla s tím, že i evropskou spolupráci je podle ní možné stavět jinak, než na unii, jejímž základem je koncept dominantních a podřízených ekonomik. „Nemyslím si, že by cokoli z toho evropskou bezpečnost nebo konkurenceschopnost oslabilo, spíše naopak,“ pokračuje.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: sla

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Bc. Martin Bednář, MBA. byl položen dotaz

A co celkové snížení hranice odpovědnosti u mladistvých?

Vzhledem k tomu, čeho se třeba náctiletí kolikrát dopouští, nebylo by na místě, aby se snížila hranice trestně právní odpovědnosti třeba právě na 16? Pak ať i volí.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Je dobré mít úderné jednotky. Pšenák a Oganesjan pochváleni umělcem „Ferrari“

16:13 Je dobré mít úderné jednotky. Pšenák a Oganesjan pochváleni umělcem „Ferrari“

Potřebujeme vlastní úderné jednotky a lidi, jako jsou Mike Oganesjan a Vojtěch Pšenák, kteří se nebo…