Konečně skončí dnešní marasmus, pochvaloval si v rozhlase Štěch

15.08.2013 18:30

Předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD) ve čtvrtek zavítal do Impulsů Václava Moravce na rádiu Impuls. Posluchače ujistil, že Senát zajistí politický chod země, pakliže dojde k rozpuštění Poslanecké sněmovny. Prohlásil také, že pravice v Česku vládla šestnáct let a je čas na změnu.

Konečně skončí dnešní marasmus, pochvaloval si v rozhlase Štěch
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Senátu Milan Štěch při rozhovoru
reklama

V úvodu pořadu Štěch promluvil o opakované kandidatuře soudce Jana Sváčka do Ústavního soudu ČR. Prezident Miloš Zeman ho navrhl navzdory tomu, že Senát jeho kandidaturu již jednou odmítl, tehdy ji předkládal exprezident Václav Klaus. Štěch k tomu nechtěl říci mnoho, zdůraznil ale, že všichni senátoři hlasují tajně.

Pravice tu vládla šestnáct let

V možném rozpuštění sněmovny nevidí Štěch skutečně problém. „Nevidím žádné riziko. Naopak si myslím, že je to nejlepší pro naši zemi, je třeba ukončit ten marasmus, který tady trvá a dnes už je pět minut po dvanácté,“ poznamenal v pořadu Štěch. Připomněl také, že všechno, co Senát schválí v době, kdy bude sněmovna rozpuštěna, bude muset projít schválením ve sněmovně nové, a to hned na první schůzi.

Předseda Senátu v této souvislosti uvedl, že pravice v Česku vládla asi šestnáct let, dlouho měla i prezidenta a pravicoví politici si nestěžovali na svou dlouhou vládu. Dnešní preference ukazují, že se k vládě dostanou levicové strany, což je podle Štěcha žádoucí, aby se tato země pohnula kupředu a občané jim budou moci vystavit účet po skončení jejich volebního období.

Ve vysílání také nevyloučil, že se bude horní komora zabývat např. zákonem o úřednících, na který je vázána další finanční pomoc ze strany EU. „Pokud by nám hrozily nějaké sankce, tak nevylučuji, že se Senát s tímto složitým problémem vypořádá,“ říká Štěch. Hodlá postupovat tak, aby to bylo v souladu se zájmy občanů této země.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Útok na Německo. Navalnyj způsobil v Česku rozkol s velkým sousedem

19:59 Útok na Německo. Navalnyj způsobil v Česku rozkol s velkým sousedem

ANKETA Další protiruské sankce? O této možnosti se začalo hovořit poté, co byl v Moskvě zatčen ruský…