Konferenci Forum Forum 2000 zahájí Chodorkovskij

12.10.2014 6:15

Projev někdejšího nejbohatšího Rusa a později prominentního vězně Michaila Chodorkovského dnes v paláci Žofín oficiálně zahájí 18. ročník konference Forum 2000. Letošní ročník se chce ohlédnout za vývojem demokracie v posledních 25 letech, nevyhne se ale ani současným aktuálním mezinárodním problémům, jako jsou konflikty na Ukrajině nebo na Blízkém východě.

Konferenci Forum Forum 2000 zahájí Chodorkovskij
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Forum 2000
reklama

Mottem letošního ročníku je "Nespokojená demokracie: čtvrt století od železné opony a Tchien-an-menu", čímž konference odkazuje na dva významné milníky roku 1989 - pád komunistických režimů ve střední a východní Evropě a rozdrcení studentských protestů v Pekingu. O vlivu těchto událostí na další vývoj, stavu demokracie ve světě i aktuálních výzvách bude v Praze a dalších městech do středy diskutovat na dvě stovky osobností.

Vedle Chodorkovského mezi ty nejznámější patří běloruský disident Ales Bjaljacki, někdejší předseda španělské vlády José María Aznar, bývalý palestinský premiér Salám Fajad, ruský opozičník Grigorij Javlinskij či historik Andrej Zubov. Do Prahy přijede také rekordní počet více než dvaceti kubánských disidentů.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: dkr, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Takhle lhát. Vylhaná čísla.“ Mutace: Vědec zásadně obvinil vládu

12:01 „Takhle lhát. Vylhaná čísla.“ Mutace: Vědec zásadně obvinil vládu

Imunolog Jiří Šinkora se opět zlobí. Tentokrát kvůli strachu, který vláda a odborníci šíří ve spojit…