Kongres ODS bude v lednu, oznámil Kubera. A dodal: Sledujte ČSSD

27.10.2013 19:00

ODS absolvuje volební kongres až po novém roce. Vedení strany tam dá své funkce k dispozici. Strana sice nebude mít jasného lídra, ale opoziční role prý straně dává čas komunikovat dovnitř strany a postavit se na nohy. Předseda senátorského klubu ODS Jaroslav Kubera k tomu dodal, že novináři budou teď svou pozornost upírat spíše k sídlu ČSSD.

Kongres ODS bude v lednu, oznámil Kubera. A dodal: Sledujte ČSSD
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Jaroslav Kubera
reklama

"Termín 17. nebo 24. leden nám umožňuje objet regiony a všechny ty věci si probrat. Při předvolební kampani jsme od kolegů z regionů slyšeli, že schází ta vnitrostranická diskuze, takže tady bude prostor to napravit,“ poznamenal úřadující předseda Martin Kuba.

Absence jasného lídra prý v tuto chvíli nevadí

Místopředsedkyně Miroslava Němcová k tomu dodala, že ona sama by uvítala konání kongresu dříve, ale koncem listopadu bude ustavována sněmovna a schvalována vláda a ODS si je podle Němcové vědoma toho, že této věci bude muset věnovat strana značnou pozornost. Kubera poukázal na to, že dosud není jisté, jak se při ustavování subjektů budou chovat nové sněmovní subjekty.

Kuba s Němcovou se následně shodli na tom, že ODS chce hledět dopředu, důvody porážky strany byly mnohokrát zmíněny již v předvolební kampani a teď je třeba zabývat se budoucností. Strana sice nebude mít až do kongresu zcela jasného lídra, ale podle Němcové to nebude problém. Novináři se prý budou moci obracet na dosavadní členy grémia.

„Já myslím, že vy novináři teď budete mít jinou zábavu, vzhledem k dění v ČSSD, kde teď panuje dvojvládí. Opoziční role nám teď dává klid na práci, protože vy si budete všímat spíše dění v ČSSD,“ okomentoval situaci Kubera.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Včera jsem byl v restauraci. Vedle Piráti, další stůl okamurovci, socani, černoprd*lníci... A v rohu sám Babiš. Štěpánek zveřejnil ohromující FOTO

12:35 Včera jsem byl v restauraci. Vedle Piráti, další stůl okamurovci, socani, černoprd*lníci... A v rohu sám Babiš. Štěpánek zveřejnil ohromující FOTO

Hudebník a člen Trikolóry Petr Štěpánek se pracovně vypravil do prostor Poslanecké sněmovny, aby s h…