Kongres situaci v ODS spíše vyhrotil, myslí si Fiala

5. 11. 2012 19:00

Hostem pořadu Interview 24 byl dnes již nezařazený poslanec Radim Fiala, jeden z rebelů ODS. Potvrdil, že rozhodně nebude hlasovat pro vyšší DPH, zbytek daňového balíčku ale schvaluje. Je přesvědčen, že peníze se ještě najdou a vláda nepadne.

Kongres situaci v ODS spíše vyhrotil, myslí si Fiala
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Petr Fiala
reklama

„Tahle skupinka se vytvořila tak, že tito lidé měli podobný názor. Já vystupuji jako solitér,“ uvedl Fiala. Má za to, že i poslanec Boris Šťastný, který ale v ODS stále je. Fiala si ale stále stojí za tím, že jeho kroky vládu nepoloží a že je kde škrtat – hlavně v mandatorních výdajích.

Vládu by Fiala položil, jasně to říci nechtěl

Fiala je přesvědčen, že např. sociální dávky by se měly udržet na stejné částce, jako letos. „To je přece to, co Občanská demokratická strana vždycky chtěla,“ prohlásil. Jmenoval také škrty v provozních výdajích, vytvoření štíhlého státu, jak si přeje ODS.

Víkendový kongres ODS podle Fialy situaci spíše vyhrotil. „Já jsem vždycky říkal, že jsem pro kompromis. Že to musí být kompromis. Na základě toho čekám, že mě Petr Nečas nebo Martin Kuba vyzvou k nějakým jednáním. Daňový balíček má 9 bodů a já jsem ochoten ustoupit v osmi z nich. Jen si nepřeji, aby se zvedalo DPH,“ prohlásil Fiala.

Vše k Volebnímu kongresu ODS v Brně ČTĚTE ZDE

Poslanec je přesvědčen, že vyšší DPH nepomůže vybrat více peněz, nepomůže to občanům, nepomůže to ani rozpočtů ODS. „Takže já se ptám – komu to pomůže?“ uvedl Fiala. Na otázku, zda vládu klidně potopí, odpověděl, že DPH je pro něj nepřekročitelná hranice.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Havel pohořel. Smutný večer pro příznivce

16:30 Havel pohořel. Smutný večer pro příznivce

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček se opřel do ceny Český lev. Podle něj šlo jen o filmovou párty. A dos…