Kontrola odhalila: Státní zástupci chybovali v kauze Čunek

17.08.2011 12:02 | Zprávy

Státní zástupci se v kauze kolem bývalého vicepremiéra Jiřího Čunka dopustili řady chyb a nestandardních postupů. Podobná pochybení se našla i v případu katarského prince.

Kontrola odhalila: Státní zástupci chybovali v kauze Čunek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Čunek

"Byla zjištěna řada formálních i věcných pochybení a nestandardních postupů státních zástupců NSZ i tehdejšího vedení NSZ," řekla Právu mluvčí Nejvyššího státního zastupitelství Helena Markusová. Chyby prý byly natolik závažné, že lze uvažovat až o kárné odpovědnosti státních zástupců.

"Kontrolou skončené věci bylo zjištěno, že předmětná věc byla šetřena nedůsledně mimo rámec trestního řízení a nebyla provedena celá řada úkonů k možnému jejímu objasnění," podotkla mluvčí. NSZ tehdy šéfovala Renáta Vesecká.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: par

Mgr. Richard Brabec byl položen dotaz

Proč jste proti vzniku NP Křivoklátsko?

V čem je problém? Podle mě, je dobře, že vznikají NP, přeci jen přírodu je třeba chránit, než si ji úplně zničíme - samozřejmě všeho s mírou. To zelené šílenství a ekoaktivisty (spíše ekoteroristy) neuznávám, ale proč bránit vzniku národního parku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ben Kuras o džihádu: Jak jednou něco dobyjí, věří, že to je navěky jejich

22:01 Ben Kuras o džihádu: Jak jednou něco dobyjí, věří, že to je navěky jejich

Spisovatel Benjamin Kuras a docent Radim Valenčík v rozhovoru s Antonínem Dolákem hovořili o svých z…