Konvička je nejlepší přítel teroristů. Mladá naděje od Pavla Šafra varuje

23.03.2016 21:44

Redaktorka Johana Hovorková pozvedá na serveru Pavla Šafra varovný hlas. Po brutálních útocích v Bruselu musí podle jejího názoru zůstat Evropa jednotná. Aby se tak stalo, je třeba rázně odmítnout názory Martina Konvičky, Tomia Okamury a dalších populistů, kteří svým vystupováním Evropu rozeštvávají, a tím vlastně pomáhají teroristům z Islámského státu, jak mohou.

Konvička je nejlepší přítel teroristů. Mladá naděje od Pavla Šafra varuje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ideová konference strany Úsvit-Národní Koalice

„Evropa opět po nedávné tragédii z Paříže čelí další těžké zkoušce, teroristickému útoku v Bruselu, přímo v srdci Evropské unie. A o to právě jde – oslabit a rozdělit jednotnou Evropu, svést problém na politiku kancléřky Angely Merkelové a posílit všechny populisty, kteří jiný program než nenávist nemají. Ale Evropa nezvítězí nad terorismem prázdnými slovy ani domobranou vedenou figurkami typu Konvička nebo Bartoš. Evropa zvítězí jen silná a hlavně jednotná,“ píše autorka.

Celou úvahu naleznete zde.

Populisté problémy nepřijatelným způsobem zjednodušují. Tvrdí například, že premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) pouští do Česka uprchlíky, a tím v podstatě nahrává teroristům. Jenže to je nesmyslně zjednodušující hypotéza, která předpokládá, že každý muslim prchající do Evropy může být teroristou. Neberou přitom v potaz, že uprchlíci utíkají právě před terorem.

Je pravdou, že jsme přímo ve válce s terorem, ale jen s terorem, nikoli s islámem nebo snad s příznivci uprchlíků, kterým se říkává sluníčkáři. Nejsme ani ve válce s neziskovými organizacemi, které se snaží mnohým uprchlíkům pomoci. Podobné nesmysly šíří právě jen populisté, aby Evropu oslabili. Vést válku s teroristy je těžké a jakékoli oslabování této snahy je podle názoru autorky nepřijatelné.

Konvička a spol. nás prý před teroristy rozhodně neochrání, jen se vezou na negativních „hnědých“ společenských náladách. Jinak ale nemají žádný program, se kterým by mohli před občany předstoupit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takový odpad si lidé platí na ČT! Petr Žantovský nevěděl, jestli se smát, či plakat

9:01 Takový odpad si lidé platí na ČT! Petr Žantovský nevěděl, jestli se smát, či plakat

TÝDEN V MÉDIÍCH Poslanecká sněmovna by se měla zabývat tím, jak z České televize udělat efektivní ve…