Konvičkovci mají klíčové prohlášení. Mnohé překvapí

21. 7. 2015 7:21

Blok proti islámu pod vedením Martina Konvičky vydal na svém facebookovém profilu prohlášení, kterým deklaruje, s jakými jednotlivci či skupinami nehodlá spolupracovat.

Konvičkovci mají klíčové prohlášení. Mnohé překvapí
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Jana Volfová hovoří na tiskové konferenci Bloku proti islámu.
reklama

Mezi vyjmenované skupiny, jejichž spolupráci takzvaní konvičkovci odmítají, patří ti, kteří propagují rasismus, jakožto i každý jiný názor, podle nějž lidé mají být postihováni či omezováni na základě barvy pleti nebo jiné vrozené charakteristiky, kterou nemohou ovlivnit, dále ti, kteří propagují antisemitismus nebo s ním okázale sympatizují či ti, kteří vyzývají k násilí jinému než vyloženě obrannému.

„Blok proti islámu i hnutí Islám v ČR nechceme tyto zásady dodržovaly již od svého založení, po diskuzích posledních týdnů však pokládáme za důležité je znovu zdůraznit,“ píší na svém profilu. 

„Uvědomujeme si, že v této těžké době musí všechny vlastenecké síly postupovat společně, nicméně zapojení některých skupin pokládáme za kontraproduktivní, škodlivé nebo morálně nepřijatelné. Nechceme nikoho kádrovat na základě názorů z minulosti. Pokud se jakákoliv osoba či skupina výše uvedených postojů vzdá, budeme připraveni ke spolupráci,“ uzavírají konvičkovci s tím, že je jejich morální povinností ohradit se proti spolupráci s lidmi, kteří po muslimech obrátí svou pozornost na židy, následovat budou Vietnamci a v neposlední řadě ti, co nemají modré oči.

V následné diskuzi pod facebookovým statusem se najdou tací, kteří s rozhodnutím Bloku souhlasí, ale i ti, kteří mu nerozumí. „A já už asi potřetí dodávám, že je hloupost zříkat se spolupráce s kýmkoli, byť by se jednalo o vypatlané plešky, protože může přijít doba, kdy rána pěstí od svalnatého, primitivního a veskrze zbabělého člena nějaké agresivní tlupy může být pádnější než sebelepší argument,“ napsal například David Pliska. 

Celé prohlášení Bloku proti islámu:

Blok proti islámu tímto deklaruje, že odmítá spolupracovat s jednotlivci či skupinami, kteří:

a) propagují rasismus, jakožto i každý jiný názor, podle nějž lidé mají být postihování či omezováni na základě barvy pleti nebo jiné vrozené charakteristiky, kterou nemohou ovlivnit, 
b) propagují antisemitismus nebo s ním okázale sympatizují, 
c) vyzývají k násilí jinému než vyloženě obrannému.

BPI i hnutí Islám v ČR nechceme tyto zásady dodržovaly již od svého založení, po diskuzích posledních týdnů však pokládáme za důležité je znovu zdůraznit.

Uvědomujeme si, že v této těžké době musí všechny vlastenecké síly postupovat společně, nicméně zapojení některých skupin pokládáme za kontraproduktivní, škodlivé nebo morálně nepřijatelné.

Nechceme nikoho kádrovat na základě názorů z minulosti. Pokud se jakákoliv osoba či skupina výše uvedených postojů vzdá, budeme připraveni ke spolupráci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na Babiše se sesypali doslova všichni! Za vyznamenání pro úředníka. Prý už ztratil veškerou soudnost

20:47 Na Babiše se sesypali doslova všichni! Za vyznamenání pro úředníka. Prý už ztratil veškerou soudnost

Senioři starší 80 let, kteří si přejí být očkováni proti covidu, se tento pátek registrovali do vlád…