Kopřivnická Tatra bude zásobovat polskou armádu

09.10.2020 12:01

Dodávka obrněného vozidla na podvozku Tatra a kompletní technická dokumentace, která umožní výrobu vozidla v Polsku. Taková je dohoda společnosti Tatra Export, spadající do skupiny Czechoslovak Group, s polskou společností Huta Stalowa Wola.

Kopřivnická Tatra bude zásobovat polskou armádu
Foto: TATRA TRUCKS a.s
Popisek: Vozy TATRA
reklama
Vlastnosti podvozku Tatra 4x4, které jsou ve světě známé zejména kvůli schopnosti průjezdnosti i v extrémních terénních podmínkách, byly důvodem, proč polský obranný průmysl rozhodl o jejich začlenění do programů kolových obrněnců. Ty budou sloužit zejména pro potřeby dělostřelectva a raketových sil.
 

Anketa

Podporujete Andreje Babiše? (Ptáme se od 8.10.2020)

67%
33%
hlasovalo: 41681 lidí
Zajímavý projekt mezi českým a polským obranným průmyslem naznačuje budoucnost celého evropského obranného průmyslu, který by měl být postaven na exportu a mezinárodních projektech.
 
„Polský obranný průmysl je přirozeným partnerem průmyslu českého, a to díky členství obou zemí ve V4. Je to unikátní příležitost pro uplatnění tatrováckého podvozku v polských ozbrojených silách, uvedl viceprezident Sales holding Czechoslovak Group Wojciech Grzonka.
 
Polská strana na podepsání smlouvy reagovala pochvalnými slovy: “...získání licence na výrobu obrněnce 4x4 v Polsku významně rozšiřuje naše schopnosti zajistit pro polskou armádu řešení šité na míru jejím programům v oblasti rozvoje dělostřelectva. Velmi si vážíme toho, že naším partnerem je český průmysl a značka Tatra.“
 
Polské ozbrojené síly se v současnosti snaží o zvýšení taktické a strategické mobility. K tomu jim má pomoci i ve světě známý český podvozek Tatra 4x4. Ten bude sloužit jako univerzální základ pro specializované verze u všech druhů vojsk. 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Barbora Richterová
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Včera jsem byl v restauraci. Vedle Piráti, další stůl okamurovci, socani, černoprd*lníci... A v rohu sám Babiš. Štěpánek zveřejnil ohromující FOTO

12:35 Včera jsem byl v restauraci. Vedle Piráti, další stůl okamurovci, socani, černoprd*lníci... A v rohu sám Babiš. Štěpánek zveřejnil ohromující FOTO

Hudebník a člen Trikolóry Petr Štěpánek se pracovně vypravil do prostor Poslanecké sněmovny, aby s h…