Korán v plamenech! Křik a policie.V pražské Stromovce byla zapálena posvátná kniha islámu a bylo kolem toho pořádně horko

20.02.2017 19:45

V pražské Stromovce se dnes sešlo zhruba 25 protiislámských aktivistů, aby podpořili čtyřiadvacetiletou Slovenku Adrianu Melekovou alias Sheilu S. Ta je na Slovensku popotahována za to, že natočila video, na němž roztrhala Korán, pomočila jej a následně zapálila. Ve vazbě nyní čeká na ortel, hrozí jí až šest let vězení.

Korán v plamenech! Křik a policie.V pražské Stromovce byla zapálena posvátná kniha islámu a bylo kolem toho pořádně horko
Foto: Vít Hassan
Popisek: Pálení Koránu v pražské Stromovce.
reklama

Aktivisté ve Stromovce se Mendekovou rozhodli podpořit pálením Koránu. A rozhodně nešlo o poklidnou akci. Na místo totiž dorazila dvacítka odpůrců pálení Koránu v čele s evangelickým farářem Mikulášem Vymětalem. Obě skupiny od sebe musela oddělit policie, jeden z aktivistů se totiž vehementně snažil zabránit zapálení Koránů. Mimo jiné i tím, že organizátorům protiislámské akce spílali, že nemají akci nahlášenou. 

Shromáždění protiislamistů organizovala Klára Fürstová, přenos akce mohli lidé mimo jiné sledovat i na facebookových stránkách Freedom for Europe. Ta uvedla, že jde o soukromou akci, takže není třeba ji nahlašovat. 

Před zapálením posvátných muslimských knih vystoupili kritici islámu, mimo jiné například Jiří Černohorský ze skupiny Čest - svoboda - respekt. "Omezenost a nerespekt v ČR nechceme. Knihy se nepálí, knihy se čtou. Knihy pálil Hitler, knihy pálí ISIS, jste v 'dobré společnosti'," zaznívalo z druhé strany, především díky transparentům. Ty vyzývaly i k respektu náboženství a názorů. "Jste fašisti, pálíte knihy," rozčiloval se pak jeden z přítomných mužů.

Fotogalerie: - Pálení Koránu

Pálení Koránu v pražské Stromovce.
Pálení Koránu v pražské Stromovce.
Pálení Koránu v pražské Stromovce.
Pálení Koránu v pražské Stromovce.
Pálení Koránu v pražské Stromovce.
Pálení Koránu v pražské Stromovce.

Anketa

Je správné, když jde někdo za mříže kvůli pomočení a spálení Koránu?

3%
97%
hlasovalo: 15621 lidí

Mladá Slovenka, na jejíž podporu se akce uskutečnila, byla zadržena a čelí obvinění ze zločinu výroby extremistických materiálů a hanobení náboženského přesvědčení. Na videu, které je z činu natočeno, je patrné, jak trhá posvátnou knihu muslimů, pomočí ji a následně spálí. Žena dále uvádí, že muslimové jsou pro ni paraziti. „Toto odkazuji všem za Československo a svolávám všechny do boje,“ uvedla. Pálení Koránu přitom považují muslimové za neodpustitelný čin. Televize JOJ dokonce varovala před tím, že v době terorismu může tato provokace vážně ohrozit bezpečnost Slovenska.

Na podporu ženy, jež sedí ve vazbě, jsou však organizovány i akce pálení Koránu. První korán v Česku, ještě před dnešní akcí v pražské Stromovce, zapálila exmuslimka Marta Albahri. Mnohým totiž vadí brutalita, s kterou byla dívka zatčena.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podpora Prymulovi od Jiřiny Šiklové: Snaha oddělat schopného člověka, a ještě z Blesku

19:43 Podpora Prymulovi od Jiřiny Šiklové: Snaha oddělat schopného člověka, a ještě z Blesku

V této době přepřahat koně nevidím jako něco prozíravého. Prymula je schopný šéf. To řekla Parlament…