"Přijali jsme společné prohlášení a to bude základ pro další budoucí spolupráci. V tomto prohlášení je naše společná vize a také konkrétní opatření, jak této vize dosáhnout. Chtěli bychom udržet dynamiku vzájemného rozvoje na mnoha úrovních," okomentovala memorandum korejská prezidentka Pak. Ocenila, že spolupráce s visegrádskou skupinou nabírá dynamiku. Potenciál pro hlubší spolupráci vidí zejména v ekonomické oblasti.
Podle českého premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) jsou země V4 a Jižní Koreje propojeny významnými investicemi, rostoucím obchodem, ale také rozvíjejícími se vztahy například v oblasti kultury. "Platí také, že země V4, jako dynamicky se rozvíjející region, tvoří pro Korejskou republiku druhého největšího obchodního partnera po Německu v rámci Evropské unie," řekl.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku



