Korona: Byli v Chorvatsku. Budeme je nenávidět? ptá se novinář. Dostal ráznou odpověď

15.07.2020 9:17

Ministr zdravotnictví za hnutí ANO Adam Vojtěch už potvrdil, že několik Čechů se vrátilo ze zahraničních dovolených i s nechtěným koronavirem v těle. V Chorvatsku byla obnovena povinnost nosit v uzavřených prostorách roušku. Novinář Filip Horký se v této souvislosti kousavě zeptal, zda už je dovoleno „nenávidět dovolenkáře z Chorvatska“. Tím zvedl z židle vývojáře počítačových her Daniela Vávru, který hlasitě bouchl do stolu a obul se do novinářů.

Korona: Byli v Chorvatsku. Budeme je nenávidět? ptá se novinář. Dostal ráznou odpověď
Foto: Repro Youtube
Popisek: Herní vývojář Daniel Vávra
reklama

Když v únoru a březnu tohoto roku odjížděli lidé na lyže do Itálie či do Rakouska, ozývaly se hlasy, že by se jim to mělo zakázat, aby s sebou při návratu domů přivezli i koronavirus. Po přísných restrikcích volal pař. rezident České lékařské komory Milan Kubek. „Ale cestovní kanceláře se chovaly nezodpovědně a prodávaly zájezdy do Rakouska i do Itálie,“ zlobil se Kubek v jedné z květnových Partií televize Prima.

Anketa

Jakeš zemřel. Měli by být funcionáři KSČ Štrougal a Vajnar souzeni za úmrtí na státní hranici?

12%
88%
hlasovalo: 9048 lidí

Vláda Andreje Babiše (ANO) však tehdy lidi nechala standardně odjet na dovolenou. A někteří se skutečně vrátili z koronavirem.

A začaly se dít věci.

Tomáš K. byl jedním z lidí, kteří se vrátili z Rakouska z koronavirem. Vrátil se domů do jedné z obcí na Olomoucku, na kterou byla uvalena plošná karanténa. A od sousedů začal slýchat nadávky, že nemá ani větrat. Ale zašlo to ještě dál.

Rozneslo se to po vesnici. A někteří lidé z vesnice cítí vůči nám šílenou nenávist. Strhla se panika. Teď zpětně to vidím jako chybu, že jsem všechny obvolal. Přišly i zprávy, proč větráme, že všechny nakazíme. Mezi sousedy se začalo šířit, že bychom se měli odstěhovat a tak,“ prozradil v rozhovoru pro Český rozhlas.

Snad i v narážce na tento případ se novinář Filip Horký zeptal na sociální síti Twitter, zda je dovoleno nenávidět už i dovolenkáře, kteří odjeli do Chorvatska, kde se koronavirová situace zhoršila a v uzavřených prostorách je obnoveno nařízení o nošení roušek.

„Takže už můžeme dovolenkáře z Chorvatska nenávidět stejně jako lyžaře z Itálie?“ zeptal se s nádechem ironie Horký.

Tím zvedl ze židle vývojáře počítačových her Daniela Vávru, který má za to, že paniku a nenávist šíří podobnými statusy právě novináři.

„Miluju tyhle bojovníky s ‚panikou a nenávistí‘. Nikdy jsem nikde nezaznamenal MIMO INTERNET žádného člověka, který by nějak nenávistně řešil někoho, kdo byl v Itálii. Kromě novinářů. Ani neznám nikoho, kdo teď nějak zásadně řešil Chorvatsko. Jediný, kdo neustále hrotí situaci, přehání, zveličuje, maluje čerty na zeď a snaží se dělat paniku, jsou novináři. A ti novináři pak zároveň pindají svoje moudra o tom jak ‚Češi‘ jsou v panice, někoho nenávidí nebo něco řeší. Češi přitom na všechno serou jak na placatej kámen a všechno je to jen naprosto virtuální pseudo komedie médií a politiků. O naprosto příšerném osazenstvu českého twitteru pak svědčí, že tahle jedovatá poznámka má 4000 lajků,“ vypálil vývojář počítačových her.

Koronavirus a nenávist

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Nenávidím vás!“ Třesk v ODS: Pavel Novotný vypustil strašlivé věci

19:52 „Nenávidím vás!“ Třesk v ODS: Pavel Novotný vypustil strašlivé věci

Řeporyjský starosta Novotný řádil na Twitteru. V centrále ODS nebudou rádi, protože vyjevil nepěkné …