Korona? Chystá se další hrůza. Varovný článek z USA

19.08.2020 13:34

Wall Street Journal přináší komentář profesora Paula Tice k proběhnuvší koronavirové krizi. Jaké může mít následky? Tice se domnívá, že velkou hrozbou pro USA, a tím pádem pro celý západní svět, jsou klimatičtí alarmisté, kteří se snaží krize využít k dosažení svých ideologických cílů a svou agendou likvidují stabilitu státních financí. Plyn, uhlí, ropa, nic z toho už nebude, jen vítr a soláry.

Korona? Chystá se další hrůza. Varovný článek z USA
Foto: pixabay.com
Popisek: Svoboda - ilustrační foto
reklama

Anketa

Měl by se omezit či zdanit odtok zisků nadnárodních firem z České republiky?

98%
2%
hlasovalo: 21272 lidí

Zelení aktivisté  a zastánci zákazu těžby v USA, podle profesora Tice, mohli během koronakrize vidět výsledky i jejich vysněného cíle: „mrtvá města, prázné dálnice a nákupní centra a opuštěná letiště i stadiony.“ Bez fosilních paliv by Američané čelili omezené mobilitě a hospodářská aktivita by se snížila jako za korony. 

Tice říká, že v USA nejsou prostředky na dotování zelených energetických projektů. Pandemie prý odhalila nestabilitu americké ekonomiky téměř na všech úrovních. „Před krizí žila většina amerických domácností od výplaty k výplatě s malou rezervou pro případ nouze. Nyní víme, že to samé platí pro většinu amerických podniků i vládních úřadů.“ 

Podle Tice deficit veřejných financí během krize explodoval a Spojené státy dokázaly přidat k národnímu dluhu téměř 3 biliony dolarů. To však prý nezabránilo demokratům, aby na začátku července schválili návrh zákona o stimulaci zelené infrastruktury ve výši 1,5 bilionu dolarů.

Podle Tice je vhodná doba znovu promyslet priority USA. Jde o to, zda vláda bude dotovat neživotaschopné zelené projekty nebo podpoří podnikatele, kteří se ocitli v obtížné situaci. Paul Tice pracuje jako investiční poradce a je profesorem na New York University´s Stern School of Bussiness. Celý text článku naleznete zde.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: AZy
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Blbý starý český divák. Seriál ČT s Čvančarovou: Dusno zesiluje

7:47 Blbý starý český divák. Seriál ČT s Čvančarovou: Dusno zesiluje

V lednu se ČT pochlubila novým osmidílným detektivním seriálem s Jitkou Čvančarovou v hlavní roli. D…