Korona vybije tlusté dědky, co zničili planetu. A přijde zelený ráj, jásá VIDEO pro německou TV

17. 3. 2020 12:04

Německo se k pandemii koronaviru staví výrazně bohorovněji než naše země. Neprojevuje se to jen postojem vlády, která nepřijala žádná zásadní celoplošná opatření (kancléřka Merkelová oznámila, že nákaza může postihnout až 60 procent obyvatelstva a popřála lékařům hodně štěstí), ale například i tím, jak epidemii reflektuje umělecký svět.

Korona vybije tlusté dědky, co zničili planetu. A přijde zelený ráj, jásá VIDEO pro německou TV
Foto: Screen Youtube
Popisek: Německý komik: Koronavirus zabíjí staré tlusté lidi, co zničili planetu
reklama

„Je úžasné, jak je ten virus spravedlivý,“ jásá německý satirik, vystupující ve skupině Bohemian Browser Ballet. Spravedlnost Covid-19 spočívá v tom, že útočí na staré lidi starší 65 let, zatímco mladé nechává bez povšimnutí. „Ano to je spravedlivé. Vždyť generace 65 plus za posledních padesát let úplně zničila tuto planetu,“ jásá mladík.

Anketa

Dělá Babišova vláda dost pro zvládnutí virové krize?

92%
8%
hlasovalo: 32501 lidí

Druhou ohroženou skupinou jsou lidé s kardiovaskulárními chorobami, a i ti si to prý zaslouží. Tito tlustí lidé totiž obvykle pocházejí z vyspělých západních zemí. A ponejvíce pak z jedné země, jejímž synonymem se stal nezdravý hamburger a vlajka s pruhy a hvězdami.

„Ano, ano. Čtyřicet osm procent Američanů onemocní kardiovaskulárními chorobami. A nebyly to náhodou USA, kdo omámil planetu svou politikou růstu na prvním místě?“ ptá se vousatý mládenec, který sám rozhodně není ideálem výživového poradce.

Pak se německý satirik zamyslí a dojde mu: „Možná je koronavirus jen odpovědí na turbokapitalismus.“

Anketa

Co říkáte na opatření vlády ze dne 15.3., která omezují svobodu pohybu?

hlasovalo: 23608 lidí

A nadšeně dodává, že tato odpověď je skutečně pádná a funguje skvěle. „Zkolabovala letecká doprava, omezuje se výroba, klesá poptávka po všem. Planeta nemůže dostat lepší zprávu.“

Pomůže si statistikou, že díky koronavirové nákaze již v Číně kleslo znečišťování vzduchu na minimum. „Jestli to takto půjde dále, tak budeme svědky nového zeleného ráje,“ plánuje satirik.

A jako vrcholný argument si nechal, že je nás lidí na planetě možná skutečně příliš. „Méně lidí by znamenalo méně nedostatku. Méně hladu, méně válek. A tím pádem byl méně lidí mělo potřebu být uprchlíky.

„Takže korona je pravděpodobně pěkný a užitečný reflex přírody, který připomíná lidem, kdo je tu šéf.“ Z toho bychom měli mít radost a vykašlat se na svůj malicherný egoismus. „Korona je tady, protože si nic jiného nezasloužíme,“ dodává.

Načež se spokojeně opře o svého asistenta, vyobrazeného jako nahého pračlověka v obraze úchvatného zeleného ráje, který nás čeká.

Ještě zajímavější je ale informace, která se objeví po skončení produkce. Dílko totiž bylo stvořeno pro německou veřejnoprávní televizi. Respektive pro její internetový projekt „funk“, cílený na mládež. Toho využila německá televizní rada (obdoba naší „velké televizní rady“, RRTV) a dala od příspěvku ruce pryč.

PODROBNOSTI V NĚMČINĚ ZDE

Příspěvkem se má zabývat rada veřejnoprávní televize, která obdržela několik desítek stížností (televizní radě přišly stížnosti v řádu stovek). Koncesionáři vesměs označovali video za „nelidské“.

Po kritice zveřejnili tvůrci omluvu těm, které zranili, ale za svým opusem si dále stojí. „Pozorujeme překvapivou korelaci důsledků koronavirové pandemie a účinků na klima,“ vysvětlují, že právě na toto chtěli upozornit.

Není to poprvé, co německý veřejnoprávní vysílatel vzbudil rozruch příspěvkem propagujícím celkem otevřeně mezigenerační nenávist. O Vánocích se v televizním vysílání objevila píseň dětského sboru o babičce jezdící na nákupy autem, vytrvale opakující slogan „Oma ist die alte Umweltsau („Babička je stará ekosvině“).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na covid zemřela výrazná členka ODS. Pro PL pravidelně komentovala hrůzy v Praze

17:01 Na covid zemřela výrazná členka ODS. Pro PL pravidelně komentovala hrůzy v Praze

V sobotu zemřela pražská zastupitelka, předsedkyně magistrátního kontrolního výboru a právnička Jaro…