Koronavirus: EU selhala! Sluníčkové žvanily to smete. Publicista tuší katastrofu

02.03.2020 12:32

Informatik a publicista Pavel Cimbal, stoupenec hnutí Trikolóra, využil šíření koronaviru po Evropě k útoku na EU. Konstatoval, že šíření viru po starém kontinentě ukazuje, že Unie selhává. Hranice s Itálií a Íránem měly být podle jeho názoru uzavřeny už týden.

Koronavirus: EU selhala! Sluníčkové žvanily to smete. Publicista tuší katastrofu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Evropské unie
reklama

Koronavirus se dál šíří světem. Mimo Čínu, Jižní Koreu a Írán se v různých zemích vyskytují jednotky případů. V Evropě je velkou výjimkou Itálie, kde úřady hlásí stovky případů a tři desítky mrtvých. Co to podle Pavla Cimbala ukazuje?

Anketa

Propadají Češi zbytečné panice, pokud jde o koronavirus?

hlasovalo: 7913 lidí

„Coronavirus nastavuje neschopné Evropské unii nemilosrdné zrcadlo. V situaci, v jaké se nacházíme nyní, už Čína dokončovala dvě specializované nemocnice pro několik tisíc pacientů. I přes tuhle enormní snahu zápas s virem víceméně remizují, výhra je stále nejistá. Evropské elity ale nedělají pro jistotu vůbec nic. Hranice s Itálií a Íránem měly být zavřené už minimálně týden,“ napsal publicista na sociální síti Facebook

Přidal graf, který naznačuje, že zatímco se v Číně situace pomalu stabilizuje, mimo Čínu to podle grafu není nijak slavné.

Pustil se i do svých českých spoluobčanů a poznamenal, že vlna koronaviru možná smete neschopné evropské politiky.  

„Jak dlouho nám pak asi vydrží těch 8 specializovaných lůžek na Bulovce? Ve zbylých nemocnicích dodnes nemají ani ty blbé respirátory. Jestli vzniklá polízanice smete tyhle neschopné eurosluníčkové žvanily definitivně do propadliště dějin, bude to asi jediné pozitivum tohoto viru. Předvídavost i akceschopnost na nule, a ještě se najde dost pitomců schopných v tuto chvíli mistrovat důchodce, nejohroženější skupinu, že se opovažuje nakoupit si v Kauflandu zásoby... Oni, na rozdíl od vás, pamatují doby, kdy bylo zle,“ pokračoval Cimbal.

Fotogalerie: - Není důvod k panice

Premiér Andrej Babiš spolu s ministrem zdravotnict...
Premiér Andrej Babiš
Premiér Andrej Babiš spolu s ministrem zdravotnict...
Premiér Andrej Babiš spolu s ministrem zdravotnict...
Premiér Andrej Babiš spolu s ministrem zdravotnict...
Premiér Andrej Babiš spolu s ministrem zdravotnict...

Pavel Cimbal o koronaviru v EU

Ministr zdravotnictví za hnutí ANO Adam Vojtěch naproti tomu národ uklidňoval, že Česko je na případný výskyt koronaviru připraveno. V případě krize je k dispozici i unikátní nemocnice v Těchoníně na Orlickoústecku, která může být aktivována během dvanácti hodin. Podle ministra má Česko připravené různé scénáře na rozvoj.

„My máme v současné době více než 100 tisíc ochranných roušek, máme dostatek respirátorů FFP3, dneska (v pátek) jsme objednali dalších 10 tisíc kusů, takže si myslím, že jsme zásobeni poměrně dobře,“ uklidňoval v ČT i ředitel Fakultní nemocnice Hradec Králové Vladimír Palička.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To už dál nevydržíme, tuší Šmucler. Navrhuje změnu, která bude zajímat hlavně důchodce

21:36 To už dál nevydržíme, tuší Šmucler. Navrhuje změnu, která bude zajímat hlavně důchodce

Prezident České stomatologické komory a nově také člen krizového štábu Roman Šmucler volá po uvolněn…