Koudelka udeřil: Proti BIS se chystá diskreditační kampaň. Mám informace. Ale já nikomu prsten nepolíbím

19.11.2020 18:36

Bezpečnostní informační služba (BIS) svou prací komplikuje plány některých skupin, chystá se proto proti ní diskreditační kampaň, upozornil v rozhovoru pro Deník N šéf kontrarozvědky Michal Koudelka. Práci BIS opakovaně kritizuje prezident Miloš Zeman, ve středu předal premiérovi Andreji Babišovi (ANO) materiál dokazující, že Koudelka není dobrý manažer.

Koudelka udeřil: Proti BIS se chystá diskreditační kampaň. Mám informace. Ale já nikomu prsten nepolíbím
Foto: archiv
Popisek: Michal Koudelka, ředitel Bezpečnostní informační služby
reklama

„Získáváme v poslední době řadu informací o tom, že se proti službě připravuje diskreditační kampaň. To je bohužel realita, ve které musíme žít,“ sdělil Koudelka, jaké hrozbě BIS čelí.

Čeho přesně se má kampaň týkat, nekonkretizoval. „Tyto aktivity souvisejí s naší činností, která některým skupinám velmi komplikuje plány,“ doplnil.

Anketa

Dělá prezident Zeman svou práci dobře? (Ptáme se od 18.11.2020)

80%
20%
hlasovalo: 20360 lidí
„To se děje a dít bude, protože se v naší zemi hraje o hodně. Proto si nesmírně vážím podpory, kterou naší službě i mně samému opakovaně dává premiér i představitelé všech demokratických stran ve Sněmovně i Senátu,“ pokračoval Koudelka.

„Nikomu nepolíbím prsten, a to už, doufám, všichni pochopili,“ vzkázal těm, kteří činnost BIS i jeho samotného chtějí oslabit. „Věřím v pravdu a právo, věřím v tuto zemi,“ uvedl.

Podle prezidenta Zemana by měl Koudelka ve funkci skončit, ten by však v čele BIS rád pokračoval. Jeho mandát končí příští rok v srpnu. „Pokud bude mít premiér příští rok o mé služby zájem a já budu mít co nabídnout, rád bych pokračoval,“ sdělil.

Zeman v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz potvrdil, že materiál o Koudelkovi vypracoval bývalý šéf analytiky BIS Jiří Rom, který před pěti lety patřil mezi kandidáty na šéfa kontrarozvědky.

Premiér Babiš po středeční pravidelné schůzce s prezidentem v Lánech řekl, že se s informacemi v materiálu již seznámil a „v nějakém režimu“ je postoupil členům vlády.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jsme na mizině.“ Biden bude mít problém. V USA praskl skandál se zpěvačkou

14:22 „Jsme na mizině.“ Biden bude mít problém. V USA praskl skandál se zpěvačkou

Vnučka jazzové zpěvačky Niny Simoneové říká, že viceprezidentka USA Kamala Harrisová „šikanovala“ je…