Koudelka udeřil: Proti BIS se chystá diskreditační kampaň. Mám informace. Ale já nikomu prsten nepolíbím

19.11.2020 18:36 | Zprávy

Bezpečnostní informační služba (BIS) svou prací komplikuje plány některých skupin, chystá se proto proti ní diskreditační kampaň, upozornil v rozhovoru pro Deník N šéf kontrarozvědky Michal Koudelka. Práci BIS opakovaně kritizuje prezident Miloš Zeman, ve středu předal premiérovi Andreji Babišovi (ANO) materiál dokazující, že Koudelka není dobrý manažer.

Koudelka udeřil: Proti BIS se chystá diskreditační kampaň. Mám informace. Ale já nikomu prsten nepolíbím
Foto: archiv
Popisek: Michal Koudelka, ředitel Bezpečnostní informační služby

„Získáváme v poslední době řadu informací o tom, že se proti službě připravuje diskreditační kampaň. To je bohužel realita, ve které musíme žít,“ sdělil Koudelka, jaké hrozbě BIS čelí.

Čeho přesně se má kampaň týkat, nekonkretizoval. „Tyto aktivity souvisejí s naší činností, která některým skupinám velmi komplikuje plány,“ doplnil.

„To se děje a dít bude, protože se v naší zemi hraje o hodně. Proto si nesmírně vážím podpory, kterou naší službě i mně samému opakovaně dává premiér i představitelé všech demokratických stran ve Sněmovně i Senátu,“ pokračoval Koudelka.

„Nikomu nepolíbím prsten, a to už, doufám, všichni pochopili,“ vzkázal těm, kteří činnost BIS i jeho samotného chtějí oslabit. „Věřím v pravdu a právo, věřím v tuto zemi,“ uvedl.

Podle prezidenta Zemana by měl Koudelka ve funkci skončit, ten by však v čele BIS rád pokračoval. Jeho mandát končí příští rok v srpnu. „Pokud bude mít premiér příští rok o mé služby zájem a já budu mít co nabídnout, rád bych pokračoval,“ sdělil.

Zeman v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz potvrdil, že materiál o Koudelkovi vypracoval bývalý šéf analytiky BIS Jiří Rom, který před pěti lety patřil mezi kandidáty na šéfa kontrarozvědky.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Kdo seje vítr, sklidí bouři

Vážená paní Pekarová, nemyslíte, že "nešťastná vyjádření" používá soustavně pětikoaliční vláda vůči svým občanům, kteří mají výhrady ke způsobu jejího vládnutí a nazývá je dezoláty a proruskými živly? Je to skutečně slušné a s respektem k odlišným názorům? Zdravím a doufám v odpověď.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Obama „srazil“ Harrisovou. Co se dělo pár hodin před koncem Bidena? Zveřejněno

19:08 Obama „srazil“ Harrisovou. Co se dělo pár hodin před koncem Bidena? Zveřejněno

V neděli oznámil prezident USA Joe Biden, že nebude obhajovat prezidentský post a místo sebe do Ovál…