Koukej vracet! Mynář v problémech. Stát si na něj došlápl, nejde o malé peníze

24.01.2020 15:12

Server Aktuálně.cz přinesl informaci, že státu došla trpělivost s kancléřem Mynářem, resp. s firmou, kde si držel podíl. Tato firma za dotaci postavila lyžařský vlek, který už několik let stojí ladem. A stát prý chce část dotace zpět.

Koukej vracet! Mynář v problémech. Stát si na něj došlápl, nejde o malé peníze
Foto: Repro Youtube
Popisek: Kancléř prezidenta Vratislav Mynář
reklama

Anketa

Měl by být člen Rady ČT Zdeněk Šarapatka odvolán Poslaneckou sněmovnou?

98%
2%
hlasovalo: 20383 lidí
Firma, ve které měl podíl hradní kancléř, dostala peníze na provozování sjezdovek, které už několik let slouží k zimním radovánkám nejen místním obyvatelům. Jenže v sousední Nové Lhotě, kde vznikla obdobná sjezdovka, a to i za státní peníze, které měly pomoct při zasněžování, vleky už několik let nehnutě stojí. Mynář totiž nedokázal najít dostatečně velký rezervoár vody, z něhož by bylo možné sjezdovku zasněžovat.

Přestože firma nezasněžovala, nechala si přibližně dva miliony, které na to dostala. A státu došla trpělivost. Teď bude muset Mynářova firma část peněz vrátit. Podle Státního zemědělského intervenčního fondu by měla Mynářova firma vrátit 1,2 milionu. Má na to prý 60 dní.

Mynář se k tomu odmítl vyjádřit. „Novináři, který lže, vůbec nehodlám odpovídat,“ sdělil pouze serveru.

Sluší se dodat, že Mynář už ve firmě podíl nedrží, převedl ho na svého známého, na starostu Osvětiman Aleše Pfeffera. Ten odmítá, že by se společnost dopustila nějakého pochybení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Repete spacákové revoluce po dvaceti letech. Míří na likvidaci Babiše. Kuriozní funkcionář z TOP 09. Petr Žantovský odkryl důkazy o plánované akci

7:41 Repete spacákové revoluce po dvaceti letech. Míří na likvidaci Babiše. Kuriozní funkcionář z TOP 09. Petr Žantovský odkryl důkazy o plánované akci

TÝDEN V MÉDIÍCH Aktivitou ve spřátelených médiích hýří v posledních dnech generální ředitel České te…