Kováčik šokoval Moravce: Studenti berou práci tátům a mámám

8.8.2010 8:08 odp.

Komunistický poslanec Pavel Kováčik se ostře ohradil proti ministru práce a sociálních věcí Jaromíru Drábkovi. Kvůli němu a celé vládě prý stoupne nezaměstnanost víc, než se čeká. Navíc obvinil studenty, že berou práci tátům a mámám od rodin.

Kováčik šokoval Moravce: Studenti berou práci tátům a mámám

"Až vejdou v platnost změny nové vlády, stoupne nezaměstnanost daleko více, než se čeká," řekl šéf poslaneckého klubu KSČM Pavel Kováčik v Otázkách Václava Moravce. Reagoval tak na ministra Jaromíra Drábka, který tvrdil, že nezaměstnanost mírně stoupne především kvůli odlivu sezónních prací.

"V jednotlivých resortech se předpokládá kombinace forem úspor, takže by žádné masivní propouštění státních zaměstnanců nemělo přijít. A nemělo by to mít vliv na trh práce," podotkl Drábek.

"Propouštění možná ne, ale podobná opatření jako zastavení 75 nebo kolika silničních staveb, tam přijdou o práci stovky a tisíce lidí," kontroval Kováčik. "U těch věcí, na které stát nemá peníze, respektive je nechce dát."

Studenti berou práci mámám a tátům? To slyším prvně

Kováčik představil i další svoji teorii, tentokrát ovšem daleko kontroverznější. "Flexibilnější studenti budou brzo brát práci tátům a mámám od rodin," rozhorlil se a okamžitě si tím vysloužil zaskočený pohled moderátora Václava Moravce.

"Prosím?" obrátil se na něj. Kováčik na své teorii trval. "Promiňte, ale dlouhodobé průzkumy zjišťují nejvyšší nezaměstnanost právě mezi studenty, o které firmy nemají zájem, protože nemají praxi," argumentoval Moravec.

Kováčik se zamyslel a udělal s moderátorem krátký proces - jeho teorie prý platí v momentě, kdy studenti praxi mít budou.

Čtěte:

Drábek se zlobí: Odboráři mi řekli OK a den na to hrozí stávkou?

Reakce Drábka na Nečase: Premiér má vždycky pravdu. Smajlík

Foto: patriot.sk

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: par

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér překvapuje čím dál víc, samé lži. I váš pan Vondra to uznal. Babiš se napil piva a vytáhl papír

21:00 Premiér překvapuje čím dál víc, samé lži. I váš pan Vondra to uznal. Babiš se napil piva a vytáhl papír

Bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) se ve svém mimořádném vydání pořadu Čau lidi vyjádřil mimo jiné k …