Krádeže i vyjídání obchodů. Trestných činů důchodců přibývá

23.09.2013 10:17

Trestných činů důchodců přibývá. Podle informací, které zveřejnil deník Právo, bylo v roce 2008 stíhaných zhruba 2000 důchodců a loni už 3000. Stále se však na celkové kriminalitě podílejí pouze malou částí.

Krádeže i vyjídání obchodů. Trestných činů důchodců přibývá
Foto: Hans Štembera
Popisek: Důchodci v parku
reklama

Jaké trestné činy se skrývají za čísly ze statistik? K tomu přináší pár příkladů deník Právo a zmiňuje například drobnou kriminalitu. „Důchodce si strčil do kapsy dvoje ledové kaštany a v prodejně bez zaplacení snědl croissant se šunkou, a to v celkové hodnotě 33 Kč,“ uvedla policie s tím, že se hájil tím, že ho ke krádežím dohnala špatná sociální situace. Byl však chycen opakovaně a škoda přesáhla 5000 Kč, a tak už se jedná o trestný čin.

Trestné činy důchodců však pokrývají celé spektrum deliktů. Právo zmiňuje, že za úplatky, zpronevěru, krádeže a daňové úniky bylo stíháno 700 důchodců. Za zavinění dopravní nehody z nedbalosti statistika uvádí podíl 600 seniorů. Dopustili se prý také 7 vražd a 14 znásilnění.

Byť počet stíhaných důchodců stále roste, na celkové kriminalitě se prý podílejí velice málo. Právo uvádí, že například počet stíhaných osob mladších ročníků v roce 2008 byl 122 tisíc.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Včera jsem byl v restauraci. Vedle Piráti, další stůl okamurovci, socani, černoprd*lníci... A v rohu sám Babiš. Štěpánek zveřejnil ohromující FOTO

12:35 Včera jsem byl v restauraci. Vedle Piráti, další stůl okamurovci, socani, černoprd*lníci... A v rohu sám Babiš. Štěpánek zveřejnil ohromující FOTO

Hudebník a člen Trikolóry Petr Štěpánek se pracovně vypravil do prostor Poslanecké sněmovny, aby s h…