Kradl jídlo za nouzového stavu. Dostal 26 měsíců natvrdo

29.05.2020 10:24

Ukradl dvakrát po sobě pamlsky v řádu desítek korun v době nouzového stavu kvůli pandemii koronaviru, teď dvaatřicetiletého Václava Šupku z Ústí nad Labem čeká 26 měsíců ve vězení, o rozhodnutí plzeňského okresního soudu informují Novinky.

Kradl jídlo za nouzového stavu. Dostal 26 měsíců natvrdo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Želízka, ilustrační foto
reklama

Poprvé byl Šupka zadržen při krádeži v plzeňském Kauflandu 3. dubna, kdy si strčil do kapsy dvě koblihy. O tři dny později v obchodě v Dobřanech se zase pokusil projít bez placení s 15 čokoládami pod mikinou. Šupka u soudu uvedl, že o vyhlášeném nouzovém stavu věděl. Svůj čin hájil tím, že byl hladový, bez peněz, neměl pořádně co jíst a kde spát.

Normálně by skončil Šupka u přestupkové komise, v době platnosti mimořádných opatření se však i na drobné krádeže pohlíží jako na zločin s trestní sazbou od dvou do osmi let. Verdikt je pravomocný. Státní zástupce i obžalovaný s trestem souhlasili.

Podle plzeňského soudce Luboše Patzenhauera obžalovanému přitížil fakt, že se dopustil krádeže v nouzovém stavu opakovaně v krátkém sledu po sobě. V minulosti byl Šupka odsouzen za krádež rovněž v nouzovém stavu. Bylo to v Ústeckém kraji v roce 2013, kdy v regionu platila mimořádná opatření kvůli povodním. Tehdy byl předmětem krádeže měděný kabel ze železničního vagonu. Za to jej soud poslal do vězení na čtyři roky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pořád tu bude někdo udávat a buzerovat. Rudí Piráti a to jejich béčko z TOP 09... Xaver s prezidentem Klausem rozjeli show

17:38 Pořád tu bude někdo udávat a buzerovat. Rudí Piráti a to jejich béčko z TOP 09... Xaver s prezidentem Klausem rozjeli show

Prezidentu Václavu Klausovi se nechce věřit, že máme tak hloupou politickou elitu, že by byla ochotn…