Kradl naftu. Teď chce sesadit Zemana z Hradu

12.09.2017 10:50

Mezi vyzyvatele prezidenta Miloše Zemana patří nově také bývalý starosta Vraclavi na Orlickoústecku Vladimír Boštík. Podpisů pod peticí již má podle svých slov dostatek. Sbírá však dál, jeho cílem je zisk 150 tisíc podpisů. Transparentní účet má prozatím však téměř prázdný. V rozhovoru pro Seznam Zprávy pak uvedl mimo jiné to, co by chtěl dělat jako prezident.

Kradl naftu. Teď chce sesadit Zemana z Hradu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pohled na Pražský hrad z mostu přes Vltavu
reklama

„Jsem rozvedený, mám dvě dcery, mám dvě vnoučata. Šířím energii široko daleko, a proto to dělám všechno,“ sdělil v rozhovoru Boštík a zmínil i to, proč je invalidním důchodcem. „Měl jsem úraz, mám problémy i s kolenem, které má jít na totální endoprotézu,“ vysvětlil Boštík.

„Byl jsem osm let starostou obce Vraclav. Z komunální politiky vím, jak žijí lidé s příjmem 10 tisíc a méně. Neustále jsem mezi obyčejnými lidmi,“ zmínil Boštík také to, proč by jej lidé měli volit.

Anketa

Půjdete k parlamentním volbám?

98%
hlasovalo: 11646 lidí

Boštík, jenž se živí rozvážením zásilek, nasbíral již více než 63 tisíc podpisů. Vstává podle svých slov ve dvě hodiny ráno, následně vyřídí e-maily a vyráží na cesty. Podpisy tak mohl sbírat jen o nocích a víkendech, vypomohl si však i při rozvážení. „Díky tomu jsem sehnal v takovém časovém rozsahu tolik podpisů. Každý týden mě firma posílala do jiných společností, tak jsem tam udělal dvacetiminutovou politickou přednášku a lidé pochopí, že jsem ten správný člověk na prezidenta. Já jim říkám, že stát jsou občané České republiky,“ podotkl Boštík. 

Boštík je v současné době nepravomocně odsouzený za to, že kradl naftu. Splácí téměř šest milionů dluhů. „To je všechno vymyšlené,“ říká k soudním tahanicím. „K těm věcem, za co mě odsoudili, si myslím. Paní soudkyně byla podjatá,“ řekl jasně. Jeho prezidentský program tak je, že se chce zbavit soudcovsko-policejně-exekutorské mafie. Transparentní účet má již založený, sešlo se mu na něm zatím patnáct tisíc korun. „Mám ale přísliby,“ sdělil Boštík s odkazem na budoucí sponzory. Jejich jména však uvádět nechce.

Protikandidáty pak Boštík označuje jako odtržené od reality. 

Původní text ZDE

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hnus minulosti. A Poche. Pláč za Petříčka rázně přerušen

7:54 Hnus minulosti. A Poche. Pláč za Petříčka rázně přerušen

Po prohraném boji o předsednictví ČSSD se ministr Tomáš Petříček bude zřejmě poroučet i z funkce min…