Kradli všichni, pravice i ČSSD. Miroslav Grebeníček se rozpálil kvůli Bakalovi a OKD

18. 3. 2016 13:23

Komunistický poslanec Miroslav Grebeníček varovně pozvedá hlas ve spojitosti s krachující firmou OKD. Pokud si občané myslí, že privatizační zlodějiny skončily s Viktorem Koženým, měli by se zamyslet ještě jednou. A pak se podívat na případ OKD, na miliardáře Zdeňka Bakalu a na roli, jakou v privatizaci firmy hrál současný premiér Bohuslav Sobotka.

Kradli všichni, pravice i ČSSD. Miroslav Grebeníček se rozpálil kvůli Bakalovi a OKD
Foto: kscm.cz
Popisek: Miroslav Grebeníček, poslanec KSČM

„Recept na rozkrádání, znehodnocení a likvidaci státního podnikatelského majetku se v devadesátých letech v režii české pravice v čele s ODS mnohonásobně opakoval. Když i občanům začalo docházet, že jsou vládami ODS, lidovců a ODA systematicky podváděni, začali hledat pomoc u sociálních demokratů. Nemohli tušit, že špičky ČSSD budou cynicky pokračovat v tom, co ODS začala. A my dodnes sklízíme důsledky,“ píše varovně komunista.

Má na mysli především dokončení privatizace OKD, která se odehrála pod taktovkou někdejšího ministra financí a dnešního předsedy vlády Bohuslava Sobotky (ČSSD).

„Skandální privatizace ostravsko-karvinských černouhelných dolů a čtyřiceti pěti tisíc podnikových bytů OKD v režii někdejšího ministra financí za ČSSD Bohuslava Sobotky v roce 2004 dnes dochází do těch nejhorších konců. Varovat veřejnost mohl už útěk firem sponzora Václava Havla uhlobarona a miliardáře Zdeňka Bakaly z České republiky do daňových rájů a přesun jeho rodiny do Švýcarska. Výmluvných bylo i 22,5 milionu korun Bakalova sponzorského daru Topolánkově ODS a Kalouskově TOP 09 před volbami v roce 2010. Servilní média to ale nebrala jako důkaz korupce a ČSSD zřejmě věděla, proč mlčet.

Kdyby se Sobotka v roce 2004 zachoval, jak měl, nemuselo dojít k privatizaci, ze které stát získal jen něco málo přes čtyři miliardy. Hodnota firmy byla mnohem vyšší. V roce 2014 mohl nově zvolený premiér zkusit zjednat nápravu, ale znovu nic neudělal. Grebeníček proto konstatuje, že Bakala mohl takřka odírat nájemníky bytů OKD a desítky miliard, které mohly pomoci rozvoji chudšího regionu, jaksi nejsou k dispozici.

Bakala tak není jediný muž, který podvedl horníky. Druhým je podle komunistického zákonodárce předseda vlády Sobotka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Trestní stíhání Jiřího Pehe? Orgány by měly konat, řekl prezident Zeman

23:04 Trestní stíhání Jiřího Pehe? Orgány by měly konat, řekl prezident Zeman

Prezident Miloš Zeman se v pravidelném čtvrtečním pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov věnoval…