Krajský soud se bude zabývat stížností Švachuly na trvání vazby

28.08.2019 10:06

Krajský soud v Brně se bude zabývat stížností na trvání vazby u bývalého radního městské části Brno-střed Jiřího Švachuly (dříve ANO), který je s dalšími devíti lidmi obviněný v kauze manipulací se zakázkami na radnici Brno-střed. Švachulu ponechal ve vazbě Městský soud v Brně, proti čemuž podal Švachula stížnost. ČTK to dnes řekla mluvčí městského soudu Petra Hovorková. Dozorující státní zástupce kauzy Radek Mezlík ČTK řekl, že do března příštího roku by mělo být skončené přípravné řízení. Případ potom může dospět k podání obžaloby.

Krajský soud se bude zabývat stížností Švachuly na trvání vazby
Foto: repro Youtube.com, tan
Popisek: Otevření brněnské tržnice se v roce 2017 účastnil i politik Švachula (vlevo)
reklama

Razie policie se na radnici Brno-střed uskutečnila v březnu. Tehdy policie obvinila devět lidí z účasti na organizované zločinecké skupině, zjednání výhody při zadávání veřejných zakázek a z úplatkářských trestných činů. Později obvinila desátého muže. Pět lidí skončilo ve vazbě, tři už jsou venku a zůstávají v ní Švachula a podnikatel Petr Kalášek.

O ponechání Švachuly ve vazbě rozhodl městský soud v úterý. „Obviněný si proti tomuto rozhodnutí podal stížnost. O stížnosti jako opravném prostředku bude rozhodovat nadřízený soud, v tomto případě tedy Krajský soud v Brně,“ uvedla Hovorková.

Podle Mezlíka vyšetřování pokračuje. „Byli vyslechnutí obvinění, svědci, vyhodnocujeme materiály. Přípravné řízení musí skončit do roka od uvalení vazby, což připadá na březen příštího roku,“ řekl Mezlík. Pak může vést kauza například k podání obžaloby, dodal.

Policie se při razii zajímala především o investiční zakázky. Odbor spadal pod Švachulu v minulém volebním období, kdy byl místostarostou. V tomto volebním období byl radním, zastupitelstvo ho ale odvolalo a on pak složil mandát. Vedoucím investičního odboru byl bývalý místostarosta Brna-Ivanovic Petr Liškutin, který už je z vazby venku stejně jako podnikatelé Pavel Ovčarčin a Lubomír Smolka. Švachulu a Liškutina po provalení kauzy vyloučilo hnutí ANO ze svých řad.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kauza mrtvý Rom. Poručík Drexler se neudržel: Romové a aktivisté, že nemáte starost o pokousané policisty?! Co žloutenka, covid. Zákrok byl v pořádku!

16:22 Kauza mrtvý Rom. Poručík Drexler se neudržel: Romové a aktivisté, že nemáte starost o pokousané policisty?! Co žloutenka, covid. Zákrok byl v pořádku!

„V médiích, od Romů ani levicových aktivistů, jsem nepostřehl starost o policisty.“ Diskutovaný post…