Králíci, hory, moře. Rathův oblíbený žalobce Jirát řečnil u soudu celý den, a ještě neskončil

03.03.2015 17:37 | Zprávy
autor: mp

Státní zástupce Petr Jirát dnes zahájil závěrečnou řeč v korupční kauze, kde svou roli hrál i někdejší hejtman ČSSD David Rath. Před soudem i dnes zaznělo, jaká kódová označení používali obžalovaní. Odposlechy prozradily leccos o králících, horách a mořích. Řeč Jirát dokončí zítra. Informuje o tom Český rozhlas.

Králíci, hory, moře. Rathův oblíbený žalobce Jirát řečnil u soudu celý den, a ještě neskončil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

Spolupracující obviněná Ivana Salačová vyšetřovatelům popsala, co znamenala kódová slova, která vyšetřovatelé zachytili v odposleších. Pokud přišla řeč na králíky, šlo prý ve skutečnosti o úplatky. Když se obžalovaní bavili o horách, mělo se jednat o navýšení úplatků, moře pak zase znamenalo jejich snížení.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…