Královéhradecký kraj distribuuje ochranné pomůcky i mezi sociální služby

30.03.2020 16:15 | Zprávy
autor: tan

Během uplynulého víkendu Královéhradecký kraj obdržel od státu další sérii zásilek ochranných pomůcek pro boj s šířením koronaviru. Vedle nemocnic se kraj při zásobování zaměří na zařízení poskytující sociální služby, zejména na domovy pro seniory.

Královéhradecký kraj distribuuje ochranné pomůcky i mezi sociální služby
Foto: kr-kralovehradecky.cz
Popisek: Jiří Štěpán

„Distribuovali jsme 102 tisíc kusů ústenek, 10 tisíc kusů respirátorů FFP2, 1,5 tisíce ochranných rukavic a 100 kusů ochranných obleků pro zařízení poskytující sociální služby. Sociální oblast je vedle zdravotnictví zásadní, proto musíme zásobit personál ošetřující ty z nás, kteří jsou nejrizikovější skupinou v epidemii koronaviru,“ uvedl hejtman Jiří Štěpán.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

Co by měla podle vás EU udělat?

Myslím v reakci na válku na Ukrajině? Jak by měla přistoupit k Rusku, která válku rozpoutalo a k pomoci napadené Ukrajině? Děkuji za odpověď. Bartošová

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase budou hajlovat, zase se budou zabíjet.“ Ringo Čech věští temnou budoucnost

18:00 „Zase budou hajlovat, zase se budou zabíjet.“ Ringo Čech věští temnou budoucnost

„Lidé jsou nepoučitelní a dělají stále stejné chyby. Zase budou hajlovat a budou se zabíjet. Bude vá…