Kraus si tropí žerty ze Zemanova poradce. Čubu jsem ještě nezkoušel, píše

20.02.2013 10:44

Miloš Zeman si vybral Františka Čubu jakožto poradce pro otázky zemědělství. Moderátor Jan Kraus na sociální síti Facebook prozrazuje, koho by si za poradce vybral on. Proč to dělá? Prý proto, že má na zemědělství asi tak stejný vliv jako Zeman, tak proč by si nevybral poradce. Pro jistotu volí již zesnulého výrobce zemědělské techniky Johna Deera.

Kraus si tropí žerty ze Zemanova poradce. Čubu jsem ještě nezkoušel, píše
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Čuba, někdejší šéf JZD Slušovice
reklama

"Po vzoru Miloše Zemana se mým poradcem pro zemědělství stal John Deere. Na zemědělství mám zhruba stejný vliv jako Miloš Zeman. John už nežije a proto by neměl nic proti tomu, stát se mým poradcem. A taky jsem s Deerem už jezdil, Čubu jsem ještě nevyzkoušel...," píše Kraus.  Po panu Deerovi se jmenují slavné traktory, dnes např. vyrábí nové sklízecí mlátičky a další techniku. 

Úspěch a "kšeftaření"

Reakce na sociální síti ukazují, že ne každý s Krausovou poznámkou souhlasí. Někteří lidé Čubův příchod do týmu Zemanových poradců vítají a připomínají, že František Čuba jako předseda JZD Slušovice dosáhl řady úspěchů. Jiní občané připomínají, že Čuba má za sebou i poněkud temnější minulost. Na to ostatně upozornil i ministr zemědělství Petr Bendl (ODS), když Čubovu nominaci na prezidentského poradce okomentoval výrokem o politickém "kšeftaření".

"Prezident nemá v zemědělství žádné pravomoci a je smutné, že se chce obklopovat význačnými členy KSČ a přáteli komunistického režimu, který v zemědělství zdevastoval spousty lidských osudů. Pan Čuba je člověk s temnou minulostí, jejíž kořeny obrostlé politickým kšeftařením sahají ještě do totalitní doby naší země," poznamenal Bendl.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nic! Dvě tajná jednání Sněmovny. A zase nic. Ten člověk už nás stál tolik peněz. Nevěřím mu! Novinářský kolega potopil Kroupu

16:04 Nic! Dvě tajná jednání Sněmovny. A zase nic. Ten člověk už nás stál tolik peněz. Nevěřím mu! Novinářský kolega potopil Kroupu

„Myslím, že kauza Kroupa překryla kauzu Vrbětice a udělala z ní kameňák. A to ještě fandím všem Kame…