Kravál a smrtelné nebezpečí. O nebezpečných sousedech u Jílkové promluví i Samková

28.03.2013 13:04

Rodinný život může výrazně ohrozit nebezpečný soused. Lidé mohou žit v krásném manželství, ale pokud mají za souseda chronického stěžovatele, hrozí jim peklo na Zemi. Agresivní soused vás může dokonce ohrozit na životě. O tom, jak takové peklo může vypadat a jak se proti němu bránit bude řeč dnes večer v pořadu Máte slovo České televize s moderátorkou Michaelou Jílkovou.

Kravál a smrtelné nebezpečí. O nebezpečných sousedech u Jílkové promluví i Samková
Foto: ČT
Popisek: Moderátorka pořadu Máte slovo Michaela Jílková

O tom, jak nebezpečně mohou skončit spory s nevrlým sousedem, svědčí nedávná tragédie ve Frenštátě pod Radhoštěm, při které zemřelo několik lidí, děti nevyjímaje. Starostka Frenštátu, která bude jedním z hostů pořadu, k tomu říká, že šetření tohoto případu pokračuje, takže se k této konkrétní kauze prozatím nemůže vyjadřovat.

Chybu udělalo hned několik institucí, míní Samková

Spolu se starostkou v pořadu zasednou náměstek ministra spravedlnosti František Korbel, ředitel služby pořádkové policie ČR Martin Hrinko nebo známá advokátka Klára Samková. Ta poukazuje na to, že ve Frenštátu selhalo více institucí. "Všechny ignorovaly stížnosti viníka, tím ho zahnaly do beznadějné situace a on se uchýlil k šílenému činu. Podle mého názoru je na vině stavební úřad, na který posílal stížnosti a které nebyly nikdy vyslyšeny, město, které to přehlíželo, ale i sousedi, protože ti jeho připomínky a výtky ignorovali. Dokonce si myslím, že z toho měli nějaké výhody na jeho úkor," míní Samková.

O svých zkušenostech ve střetech s problematickými sousedy promluví např. žena, jejíž dům sousedí s bývalým nevěstincem. Dnes je dům vybydlený a pohybují se v něm bezdomovci, drogově závislí a pouliční prostitutky. V domě se ozývá kravál, ale majitel objektu prý tvrdí, že tam žijí běžní nájemníci.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ne. To není možné! Ester Ledecká i po ohromném úspěchu terčem redaktora Českého rozhlasu

21:10 Ne. To není možné! Ester Ledecká i po ohromném úspěchu terčem redaktora Českého rozhlasu

Dechberoucí závěrečný ceremoniál dnes ukončil zimní olympijské hry v korejském Pchjongčchangu. O „ro…