Kravina a blbost, Schwarzenbergu, ozvalo se, když šéf TOPky vypustil historku o SPOZ

2. 10. 2013 8:50

Lidové noviny přinášejí informace o tvorbě kandidátky SPOZ v Libereckém kraji. Výběr někdejšího prvoligového fotbalisty Jana Nezmara do čela kandidátky vyvolal překvapení. Nyní však noviny, odkazující na slova předsedy TOP 09 Karla Schwarzenberga, použily pro jeho angažmá dokonce termínu „mafiánská legenda“.

Kravina a blbost, Schwarzenbergu, ozvalo se, když šéf TOPky vypustil historku o SPOZ
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Schwarzenberg vchází do sněmovního sálu

Jan Nezmar je bývalý fotbalista Slovanu Liberec a v regionu je velmi populární osobností. Jako vystudovaný ekonom začal na začátku roku po ukončení aktivní činnosti vykonávat v klubu funkci manažera. Již jako hráč neváhal komentovat veřejné dění a spojován byl především s pravicovou ODS.

O jeho překvapivé nominaci do čela kandidátky SPOZ pohovořil pro Lidové noviny předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg. Ten tvrdí, že populární Nezmar byl ke kandidatuře místními funkcionáři zemanovské strany přinucen, a označil to za ukázku praxe SPOZ.

„SPOZ si ho vyhlédla za kandidáta. Jemu se prý nechtělo, ani vedení Preciosy (liberecký sklářský podnik, který rovněž vlastní liberecký fotbal - pozn. red.) to nechtělo podporovat. Tak přišel telefon, že když nepodpoří Nezmara do čela kandidátky a neuvolní ho na tu funkci, mohou zapomenout na klíčový export do Ruska,“ líčil Schwarzenberg historii, kterou prý slyšel z několika stran. "Hodně lidí z regionu mi to takto vyprávělo. Je vidět, že se tak do politiky zavádějí nové způsoby,“ cituje dále předsedu TOP 09. Kromě toho prý po Liberci kolují legendy, že se majitel Preciosy s šéfem libereckých zemanovců několikrát sešli kvůli financování kampaně.

Šéf liberecké SPOZ Jaroslav Masopust jakýkoliv nátlak odmítl. Rovněž tak majitel Preciosy a libereckého fotbalu Ludvík Karl, který tuto konstrukci označil za „totální blbost, kravinu a nesmysl“. Diví se prý Schwarzenbergovi, kterého jinak považuje za solidního člověka, že takto ostré prohlášení dává bez jakýchkoliv důkazů.

Připustil pouze, že se s Nezmarem o jeho politickém angažmá bavil, ale rozhodnutí prý nechal zcela na něm. Absolutně pak odmítl vyhrožování zákazem exportu do Ruska, či dokonce požadavky na sponzorování kampaně. Karel Schwarzenberg však má stále jasno: „Nyní to popisují jinak proto, aby se jim hned nestalo to, čím jim bylo pohroženo. To je zcela jasné,“ prohlásil pro Lidové noviny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

My tu řešíme dědičné hříchy z časů Nečase a Kalouska... Udženija z ODS se posmívala tak dlouho, až se Válková neudržela

12:31 My tu řešíme dědičné hříchy z časů Nečase a Kalouska... Udženija z ODS se posmívala tak dlouho, až se Válková neudržela

V nedělí Partii televize Prima proti sobě zasedli vládní zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková…