Křehounká generace nepoužitelných subtilních bytostí! Markéta Šichtařová účtuje s mnohými z kampaně MeToo a odhaluje, jak drsně vyřešila vlastní sexuální obtěžování

24.11.2017 14:41

Ekonomka Markéta Šichtařová tak trochu překvapeně hledí na kampaň „MeToo“, prostřednictvím které se hlásí ženy, které byly v minulosti sexuálně obtěžovány. Jí se to prý stalo jen jednou. V metru. Se sexuálním útočníkem se vypořádala po svém. Zároveň poslala vzkaz všem ženám a mužům, kteří považují za sexuální obtěžování snad i pozvání na rande.

Křehounká generace nepoužitelných subtilních bytostí! Markéta Šichtařová účtuje s mnohými z kampaně MeToo a odhaluje, jak drsně vyřešila vlastní sexuální obtěžování
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ekonomka Markéta Šichtařová

Na blogu iDnes.cz se Šichtařová vyjádřila ke kampani „MeToo“, jejímž prostřednictvím většinou ženy poukazují na údajně neřešené sexuální obtěžování ze strany mužů. Jí samotné se to prý stalo jen jednou.

„Jednou, když mi bylo asi osmnáct, jsem jela metrem, a nějaký podivný týpek se na mě začal lepit a pokoušel se mě v davu osahávat. Levou rukou jsem ho chytila pod krkem, pravou jsem mu dala pěstí a začala ječet na celý vagón ‚podívejte se na toho prasáka!‘. Lidé se v děsu, že by snad mohli být zataženi do nějaké lapálie, začali okamžitě odsouvat na druhý konec vlaku a měli spoustu práce při hledání čehosi ve svých kapsách, kabelkách a na stropě; bylo legrační pozorovat, jak ten doposud nacpaný vagón se náhle zázračně dokázal kolem mne uprázdnit a všichni ti odvážní lidičkové se sardinkovali na jeho okrajích. Protože jsme už vjížděli do stanice, ten týpek se mi vytrhnul a vyběhl ven,“ popsala Markéta Šichtařová událost.

Není si jistá, zda šlo o sexuální obtěžování nebo o konflikt s feťákem, který ztratil zábrany a chtěl si sáhnout. Dodnes se prý kloní k myšlence, že šlo spíše o střet s feťákem. Tak či tak dala agresorovi najevo svou nelibost tak nahlas, že raději utekl. Dnešní mladé ženy to možná neumějí. Možná byly natolik chráněny politickou korektností, že už za sexuální obtěžování považují téměř cokoliv. Ve Francii už se prý dá považovat za sexuální obtěžování i nevhodné pozvání na rande. V tom případě prý možná Šichtařová sexuálně obtěžovala svého vlastního manžela, když mu na rande řekla, aby se konečně k něčemu rozhoupal. Může to tedy být tak, že dnešní mladá generace nemusela řešit stres v práci či různé těžké životní momenty a tak považují za problém i něco, co by pro minulé generace problémem nebylo.

„Slyšeli jste někdy o generaci sněhových vloček? Jde o lidi přicházející po generaci mileniálů, neboli po generaci Z. Jde o špičku ledovce, protože generace před nimi jsou na tom jen o trochu líp. Tihle lidé byli natolik chráněni výchovou, že nikdy nezažili nejmenší psychické ani fyzické nepohodlí. Nikdy neměli existenciální starosti, nikdy se o sebe nemuseli starat, vždy byli vystaveni takové hyperkorektnosti, že nezažili pocit stresu. A to je zničilo. Výsledkem je křehounká generace nepoužitelných subtilních bytostí, které se nemohou rozhodnout, ke kterému z pětadvaceti známých genderů vlastně patří, psychicky se hroutí při záběrech válečného zpravodajství i při pozvání na rande. Sexuální agresory vidí číhat za každým bukem a domnělé sexuální agrese je natolik stresují, že se s nimi potichu užírají, aby pak po dlouhých letech, vyprovokováni řetězovou kampaní, s pocitem zadostiučinění vyvěsili na svůj instagram hashtag #metoo,“ napsala dáma.

Šichtařová tím prý nechce nijak zlehčovat skutečné sexuální obtěžování, ale odmítá se podřizovat diktátu lidí, kteří za sexuální obtěžování považují i jednání, které ona považuje za tolerovatelné. Pokud např. nějakým ženám vadí, že jim muži koukají do výstřihu, mají si vzít třeba svetr až ke krku. Problém zmizí.

Stojí za pozornost, že po onom incidentu z metra se prý Šichtařová obořila i na své spolucestující, kteří jí tehdy nepomohli. „A vy jste stejná hovada jako ten prasák, co na tom stropě chcete vykoukat? Sem jste se měli koukat!“ zařvala na své spolucestující.

reklama

autor: mp

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Co se stalo s vašimi sliby?

Slibovali jste legalizaci HHC a místo toho jste zakázali i THC. Jste na sebe pyšní? Co jste vlastně ze svého programu ve vládě prosadili?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejsem detektiv.“ Papír Saši Vondry na Jandejska tvrdě rozsouzen. Toto má zaznít

19:15 „Nejsem detektiv.“ Papír Saši Vondry na Jandejska tvrdě rozsouzen. Toto má zaznít

Měl to být důkaz o kolaboraci jednoho z organizátorů protestů zemědělců, podnikatele Jandejska, s Ru…