Kreml promluvil k výsledkům voleb v USA

09.11.2016 6:35

Ruský prezident Vladimír Putin by podle svého tiskového mluvčího Dmitrije Peskova mohl okomentovat výsledky amerických prezidentských voleb na dnešním setkání se zahraničními velvyslanci v Moskvě, píší ruské Ria novosti.

Kreml promluvil k výsledkům voleb v USA
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Plakát nevládní organizace Reportéři bez hranic
reklama

„Nelze to vyloučit,“ odpověděl Peskov ruským novinářům na otázku, vyjádří-li se prezident Putin k výsledkům amerických voleb při příležitosti dnešního setkání s velvyslanci v moskevském Kremlu.

Vladimír Putin bude dnes v Alexandrovském sále Velkého kremelského dvorce přijímat pověřovací listiny z rukou 19 velvyslanců zahraničních států, včetně Nového Zélandu, Řecka, Polska, Turkmenistánu, Nizozemska a Lucemburska.

„Rusko se o výsledek prezidentských voleb ve Spojených státech přirozeně zajímá, ne ovšem nějak zásadně více, než o jakékoli jiné mezinárodně významné události,“ uvedl tiskový mluvčí ruského prezidenta. Rusko je podle Peskova připraveno s novou administrativou prezidenta Spojených států připraveno spolupracovat, pokud budou respektovány jeho zájmy.

Putin již dříve prohlásil, že „Moskva neví, kdo vyhraje americké prezidentské volby, a je jí to více méně jedno“. Tvrzení o tom, že Rusko preferuje Donalda Trumpa, Putin označil za ničím nepodložené. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: fib
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Pakárna!“ Byl někdy ve škole? Babiš to schytal za svůj plán pro děti. Posuďte sami

6:40 „Pakárna!“ Byl někdy ve škole? Babiš to schytal za svůj plán pro děti. Posuďte sami

Premiér Andrej Babiš (ANO) očekává, že školy po znovuotevření zajistí metrový odstup žáků. „Byl pan …