Krev na rukou policie. Ve vystřílené hospodě prý totálně selhala

26.02.2015 17:29 | Zprávy
autor: vam

Do ostré kritiky policie za její přístup k šílenému střelci, který v restauraci v Uherském Brodě tento týden pozabíjel osm nevinných lidí a nakonec zastřelil sám sebe, se pustil web Ozbrojeneslozky.cz. Vadí mu zejména to, že když na místo střelby přijela hlídka, tak přestože viděla postřelené hosty, tak se policisté rozhodli stáhnout a čekat na posily. Prý v souladu s předpisy. Zranění ale mezitím vykrváceli.

Krev na rukou policie. Ve vystřílené hospodě prý totálně selhala
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policista s rukou na zbrani

"Vážně by ve dvou byl problém střelce sejmout, když ke všemu policisté měli neprůstřelné vesty?“ pokládá si autorka článku nepříjemnou otázku. Poukazuje na to, že policisty, hasiče a vojáky platíme z daní proto, aby nás chránili, a to i za cenu vlastního života. "Řekneme to natvrdo: Pokud je zde volba mezi smrtí policisty a jím chráněného občana, je to policista, kdo má zemřít,“ uvádí server s tím, že pokud policista není ochoten riskovat, pak to není policista, protože dělá totéž, co průměrný občan.

Správně naopak reagoval jeden z hostů, který se při přebíjení vrhnul na střelce s židlí, tím zachránil život svůj a dalších dvou osob.

Svou zbabělostí se policie postarala o to, že do nemocnice byl převezen jen jeden zraněný

Autorka pak rozebírá příčiny úmrtí po postřelení. "Vypnutí' zásahem mozku či krční míchy, udušení/srdeční selhání (při zásahu srdce, dýchacích orgánů, pneumotoraxu) a především vykrvácení,“ uvádí s tím, že u takových zranění člověka ke smrti přibližuje každá minuta, což je policistům jistě známo. "Přesto zvolili postup, který nechal raněné bez pomoci dvě hodiny! Svou zbabělostí ztělesněnou do operačních postupů se policie postarala o to, že do nemocnice se podařilo přepravit už jen jednu oběť,“ uvádí web.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„ČT zradila národ.“ Stávka jede i jinak, než chtěli redaktoři

10:54 „ČT zradila národ.“ Stávka jede i jinak, než chtěli redaktoři

„Česká televize zradila národ.“ I takovou reakci na probíhající výstražnou stávku zaznamenaly Parlam…