Krev na rukou policie. Ve vystřílené hospodě prý totálně selhala

26.02.2015 17:29

Do ostré kritiky policie za její přístup k šílenému střelci, který v restauraci v Uherském Brodě tento týden pozabíjel osm nevinných lidí a nakonec zastřelil sám sebe, se pustil web Ozbrojeneslozky.cz. Vadí mu zejména to, že když na místo střelby přijela hlídka, tak přestože viděla postřelené hosty, tak se policisté rozhodli stáhnout a čekat na posily. Prý v souladu s předpisy. Zranění ale mezitím vykrváceli.

Krev na rukou policie. Ve vystřílené hospodě prý totálně selhala
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policista s rukou na zbrani
reklama

"Vážně by ve dvou byl problém střelce sejmout, když ke všemu policisté měli neprůstřelné vesty?“ pokládá si autorka článku nepříjemnou otázku. Poukazuje na to, že policisty, hasiče a vojáky platíme z daní proto, aby nás chránili, a to i za cenu vlastního života. "Řekneme to natvrdo: Pokud je zde volba mezi smrtí policisty a jím chráněného občana, je to policista, kdo má zemřít,“ uvádí server s tím, že pokud policista není ochoten riskovat, pak to není policista, protože dělá totéž, co průměrný občan.

Správně naopak reagoval jeden z hostů, který se při přebíjení vrhnul na střelce s židlí, tím zachránil život svůj a dalších dvou osob.

Svou zbabělostí se policie postarala o to, že do nemocnice byl převezen jen jeden zraněný

Autorka pak rozebírá příčiny úmrtí po postřelení. "Vypnutí' zásahem mozku či krční míchy, udušení/srdeční selhání (při zásahu srdce, dýchacích orgánů, pneumotoraxu) a především vykrvácení,“ uvádí s tím, že u takových zranění člověka ke smrti přibližuje každá minuta, což je policistům jistě známo. "Přesto zvolili postup, který nechal raněné bez pomoci dvě hodiny! Svou zbabělostí ztělesněnou do operačních postupů se policie postarala o to, že do nemocnice se podařilo přepravit už jen jednu oběť,“ uvádí web.

Podle autorky je naprosto bez pochyb, že dva policisté, ozbrojení a odění do neprůstřelných vest, jak uvádějí média, by pachatele zpacifikovali. Ovšem "kdyby se nepodělali“. A jak? "Jeden by zahájil krycí střelbu, druhý by zaujal vhodné postavení. Pokud by byl střelcem zasažen, tak jen za cenu, že by se střelec odkryl, pročež by mohl být zasažen kryjícím policistou. Připomeňme, že jeden z hostů zvládl předtím střelce odrazit jen židlí,“ uvádí server.

Celý text si můžete přečíst ZDE.

Upozorňuje na to, že policie není jen zásahovka. "Naplnění smyslu existence tohoto sboru musí být schopen i ten nejposlednější pochůzkář!“ uzavírá autorka článku.

Později ještě dodala, že je zvláštní, že ministr vnitra žádá více peněz kvůli nasazení pyrotechniků ve Vrběticích, ale ne kvůli zabezpečení elementárních předpokladů fungování policie již od úrovně pochůzkářů. Ti se totiž dostávají do krizových situací jako první a od nich občané očekávají pomoc a ochranu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Xaverovy bomby u Soukupa: Začerněné smlouvy, bonusy. A výzva senátorům Smoljakovi s Drahošem

10:11 Xaverovy bomby u Soukupa: Začerněné smlouvy, bonusy. A výzva senátorům Smoljakovi s Drahošem

Hostem pořadu Týden podle Jaromíra Soukupa byl člen Rady České televize Luboš Xaver Veselý. A bylo t…