Krev na rukou policie. Ve vystřílené hospodě prý totálně selhala

26.02.2015 17:29 | Zprávy
autor: vam

Do ostré kritiky policie za její přístup k šílenému střelci, který v restauraci v Uherském Brodě tento týden pozabíjel osm nevinných lidí a nakonec zastřelil sám sebe, se pustil web Ozbrojeneslozky.cz. Vadí mu zejména to, že když na místo střelby přijela hlídka, tak přestože viděla postřelené hosty, tak se policisté rozhodli stáhnout a čekat na posily. Prý v souladu s předpisy. Zranění ale mezitím vykrváceli.

Krev na rukou policie. Ve vystřílené hospodě prý totálně selhala
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policista s rukou na zbrani

"Vážně by ve dvou byl problém střelce sejmout, když ke všemu policisté měli neprůstřelné vesty?“ pokládá si autorka článku nepříjemnou otázku. Poukazuje na to, že policisty, hasiče a vojáky platíme z daní proto, aby nás chránili, a to i za cenu vlastního života. "Řekneme to natvrdo: Pokud je zde volba mezi smrtí policisty a jím chráněného občana, je to policista, kdo má zemřít,“ uvádí server s tím, že pokud policista není ochoten riskovat, pak to není policista, protože dělá totéž, co průměrný občan.

Správně naopak reagoval jeden z hostů, který se při přebíjení vrhnul na střelce s židlí, tím zachránil život svůj a dalších dvou osob.

Svou zbabělostí se policie postarala o to, že do nemocnice byl převezen jen jeden zraněný

Autorka pak rozebírá příčiny úmrtí po postřelení. "Vypnutí' zásahem mozku či krční míchy, udušení/srdeční selhání (při zásahu srdce, dýchacích orgánů, pneumotoraxu) a především vykrvácení,“ uvádí s tím, že u takových zranění člověka ke smrti přibližuje každá minuta, což je policistům jistě známo. "Přesto zvolili postup, který nechal raněné bez pomoci dvě hodiny! Svou zbabělostí ztělesněnou do operačních postupů se policie postarala o to, že do nemocnice se podařilo přepravit už jen jednu oběť,“ uvádí web.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Macinka se v Partii otřel o Pavla. Opozice začala kvičet

13:50 Macinka se v Partii otřel o Pavla. Opozice začala kvičet

Nedělní Partii na CNN Prima News čeká letní přestávka. Ale ještě před ní proti sobě ve studiu stanul…