Kritizoval poměry na ministerstvu a dostal výpověď. Zastání našel u soudu

26. 4. 2013 11:13

Jakub Klouzal, který hlasitě upozorňoval na problematické veřejné zakázky na Ministerstvu zahraničních věcí, uspěl u soudu v boji proti své výpovědi. Ten totiž rozhodl, že rozvázání pracovního poměru je v jeho případě neplatné.

Kritizoval poměry na ministerstvu a dostal výpověď. Zastání našel u soudu
Foto: youtube.cz
Popisek: Bývalý zaměstnanec ministerstva zahraničí Jakub Klouzal
reklama

"Je to ohromné zadostiučinění. Po pěti letech, co bojuji, se mě poprvé zastal nějaký státní aparát," uvedl Klouzal pro server Lidovky.cz. „Pan Klouzal s výpovědí od počátku nesouhlasil,“ sdělila jeho zástupkyně Marie Volmanová.

Klouzal podle svých slov informoval vloni ministra zahraničí Karla Schwarzenberga, který ale na jeho stížnosti nereagoval. "Ze své zkušenosti nevím, že by se pan Schwarzenberg aktivně na nekalostech podílel, ale bohužel je tiše toleruje," podotkl posléze Klouzal.

Ministerstvo zahraničí vše popírá

„Dohoda byla, že mi bude zajištěna anonymita, šetření proběhne systémem padni, kam padni, a ministerstvo mi poskytne případnou právní podporu. Nic z toho ze strany ministra a jeho lidí nebylo dodrženo," vzpomíná Klouzal. Dočkal se prý jen psychického nátlaku a výhrůžek. Ministerstvo nemohlo jeho pracovní poměr ukončit, a tak mu prý nabídlo neodpovídající pracovní pozici. Když odmítl nastoupit, přišla výpověď.

Ministerstvo zahraničí však důrazně Klouzalovu výpověď popřelo. „Pokud má pan Klouzal informace o tom, že na ministerstvu se dále manipulují veřejné zakázky, žádáme, aby sdělil své informace a zjištění policii," uvedl dnes už bývalý mluvčí ministerstva Vít Kolář.

"Není pravdivé tvrzení, že ministerstvo donutilo pana Klouzala rezignovat, rezignoval sám. Jeho rezignace byla pro všechny překvapením, ale byla vnímána jako gesto zklamání z toho, že nebyl povýšen do funkce vrchního ředitele, jak si zřejmě představoval," dodal Kolář.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nem
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do čeho se řítíme... V Itálii na Vánoce nesmí nic! Od Klause udeřilo

14:41 Do čeho se řítíme... V Itálii na Vánoce nesmí nic! Od Klause udeřilo

Česko se ve čtvrtek přesunulo ze čtvrtého do třetího stupně rizika. S omezeními se tak otevřely obch…